Протягом 25–27 листопада представники Житомирського національного агроекологічного університету  доктор сільськогосподарських наук, професор, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Романчук Л. Д., начальник відділу міжнародного співробітництва Поплавський П. Г. та кандидат економічних наук, доцент кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування, провідний фахівець відділу міжнародного співробітництва Чайкін О. В. з робочим візитом відвідали Республіку Білорусь.

У рамках візиту було відвідано Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник та ДНУ «Інститут експериментальної ботаніки імені В. Ф. Купревича НАН Білорусі» (м. Мінськ, Білорусь).

Даний візит відбувся в рамках двостороннього міжнародного договору про співпрацю підписаного під час Еко форуму, який проходив 3–4 жовтня на базі Житомирського національного агроекологічного університету. Еко форум було проведено відповідно до концепції проведення в 2019 році в м. Житомир (Україна)  ІІ Форуму регіонів України та Білорусі, прийнятої за сторонами за основу під час першого засідання двосторонньої Робочої групи з питань міжрегіонального і транскордонного співробітництва.

У Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику представники  ЖНАЕУ ознайомились із роботою лабораторій «Проблем дозиметрії» та «Спектрометрії і радіохімії». Нагадаємо, що Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник є найбільшим (більше 215 тисяч га) в Білорусі. Він був організований у 1988 році в білоруській частині зони відчуження на території трьох найбільш постраждалих від аварії районів Гомельської області, де знаходяться 96 покинутих населених пунктів. Заповідник створений з метою радіобіологічних та екологічних досліджень, але також становить інтерес для біологів. У Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику зареєстровано 1251 вид рослин. Фауна включає 54 види ссавців, 25 видів риб, 280 видів птахів.

За час перебування в Республіці Білорусь представники  ЖНАЕУ взяли участь у науково-педагогічному стажуванні на базі ДНУ «Інститут експериментальної ботаніки імені В. Ф. Купревича НАН Білорусі». Стажування відбулось за темою «Сучасний стан, виклики та перспективи розвитку екологічної освіти в Україні та Білорусі». Програма стажування передбачала ряд семінарів, лекцій, панельних дискусій та практичне дистанційне завдання.

Під час візиту було  досягнуто низку домовленостей з керівництвом Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника та ДНУ «Інститут експериментальної ботаніки ім. В. Ф. Купревича НАН Білорусі», зокрема, про проведення стажування аспірантів ЖНАЕУ на базі цих установ.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету