Протягом 2-5 жовтня на базі Центру космічних досліджень та зв’язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів (м. Золочів Львівської обл.) відбувся Міжнародний науково-технічний семінар «РТ-32 Золочів: перші результати співробітництва з ЄС та радіоастрономічні горизонти».

 

В рамках проведення семінару провідні вчені та інженери в галузі космічних досліджень у радіоастрономії з України, Латвії, Італії та Нідерландів представляли результати наукових експериментів, пропонували та обґрунтовували нові технічні рішення модернізації найбільшого радіотелескопу в Україні, а також обговорювали напрями подальших спільних досліджень.

По завершенню, учасники семінару, в тому числі Бродський Ю.Б. та Топольницький П.П., які представляли Регіональний космічний центр «Полісся» ЖНАЕУ, прийняли участь в урочистостях з нагоди 45-ої річниці з дня утворення Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ та КНП) Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства (ДКА) України. 

ЦПОСІ та КНП є основним джерелом інформації дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), проводить наукові дослідження та виступає полігоном випробування методик обробки даних ДЗЗ з метою виявлення повеней та паводків, оперативного виявлення теплових аномалій (пожеж), аналізу та моделювання наслідків зазначених явищ, їх прогнозування та попередження. Ведеться екологічний моніторинг стану довкілля, спостереження за станом лісових масивів та розвитком рослинності, метеоспостереження. В Центрі створений архів космічної інформації ДЗЗ ДКА України. Це високотехнологічний, оснащений найновішими засобами Центр, космічні станції та комплекси якого забезпечують роботу з національними та зарубіжними космічними апаратами і системами.

Як науково-дослідна установа ЦПОСІ та КНП розробляє та впроваджує новітні технології, вдосконалює технічні засоби та системи управління, вивчає можливості застосування і впровадження космічної інформації в різні сфери життєдіяльності людини.

Корисні посилання