У прес-центрі Житомирської міської ради  6 травня відбувся тематичний круглий стіл «Запобігання та протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству» щодо питань захисту осіб, які стали жертвами домашнього насильства.

Участь у заході взяли  завідувач кафедри правознавства Житомирського національного агроекологічного університету  Ляшенко Р.Д. та студентки спеціальності «Право» –  Остапчук А. та Кулікової А.

Модератори зібрання –  поліцейський омбудсмен В. Сельська та депутатка Житомирської міської ради І. Ярмоленко. До  круглого столу також долучилися представники органів державної влади та місцевого самоврядування, регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, управлінь превентивної діяльності ГУНП та патрульної поліції в області, Житомирського навчального центру підготовки поліцейських та інші.

З доповіддю виступила Н. Радушинська – заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.

Про важливий міжнародний акт щодо захисту прав людини – Стамбульську конвенцію та проблеми її ратифікації в Україні – розповіла студентка ЖНАЕУ   А. Остапчук.

Завідувачка кафедри правознавства ЖНАЕУ  Р. Ляшенко наголосила на необхідності внесення змін до навчальних планів з метою аналізу питань рівноправності, толерантності, пропагування правового виховання молоді.

Захід організований на підтримку проекту GENDER MONTH, який проходить в Житомирі з 11 квітня, а 18 травня на майдані Корольова о 12.00 відбудеться ж підсумкова дискусійна панель “Житомир – місто рівних можливостей”.

Учасники круглого столу домовилися про подальшу співпрацю та зійшлися на необхідності публічного обговорення ситуації, оприлюднення актуальних питань та визначення шляхів їх вирішення.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання