В Одесі вібулася робоча зустріч-семінар, результатом якої було підписання меморандуму про створення науково-технічного кластеру Причорноморського регіону. Основою робочої дискусії і доповідей було обговорення можливостей застосування космічних технологій моніторингу та дистанційного зондування землі для розробки та створення програм успішного економічного розвитку Південного регіону України.

 

У новостворений кластер, в рамках якого буде проводитися науково-дослідницька, організаційна та проєктна діяльність, увійшли представники різних організацій та департаментів.

Серед учасників заходу – делегація Поліського національного університету: ректор Олег Скидан, співробітники навчально-наукового центру космічних технологій, керівник    Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами Ірина Литвинчук.

Зокрема, вони представили досвід навчального закладу щодо створення і подальшої діяльності  регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», діяльність якого покликана забезпечити отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій у розвитку регіону. Угоду про створення кластера було підписано за участю 12 сторін на початку січня цього року.

Поліський національний університет – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який має повний космлекс наземних станцій приймання інформації ДЗЗ (три станції приймання на 137 МГц, 1,7 ГГц та 8,2 ГГц), лабораторію ДЗЗ з сучасними програмно-апаратними комплексами оброблення космічних знімків, що потенційно дозволяє приймати дані практично зі всіх відомих космічних апаратів ДЗЗ.

Зараз  в університеті працюють над  амбітним  проєктом зі створення   системи попередження та ліквідації лісових пожеж –  «Інтегрована система управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій». Раніше представили  пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем», неодноразово обговорювали можливості використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності  тощо. 

Крім цього, у 2020 році у Поліському національному університеті з’явилася нова унікальна спеціальність  –  «Космічний моніторинг Землі». Загалом фахівці, які здобули освіту за спеціальністю «Космічний моніторинг Землі»,  володітимуть сучасними методами і технологіями отримання, оброблення та використання інформації, інтелектуального аналізу даних і прийняття рішень у сферах національної безпеки і оборони, надзвичайних ситуацій, регіонального розвитку, екології та охорони навколишнього середовища, геології та надр, лісового господарства, аграрного сектору економіки.    

 

Пресслужба Поліського національного університету 


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання