В Одесі вібулася робоча зустріч-семінар, результатом якої було підписання меморандуму про створення науково-технічного кластеру Причорноморського регіону. Основою робочої дискусії і доповідей було обговорення можливостей застосування космічних технологій моніторингу та дистанційного зондування землі для розробки та створення програм успішного економічного розвитку Південного регіону України.

У новостворений кластер, в рамках якого буде проводитися науково-дослідницька, організаційна та проєктна діяльність, увійшли представники різних організацій та департаментів.

Серед учасників заходу – делегація Поліського національного університету: ректор Олег Скидан, співробітники навчально-наукового центру космічних технологій, керівник    Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами Ірина Литвинчук.

Зокрема, вони представили досвід навчального закладу щодо створення і подальшої діяльності  регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», діяльність якого покликана забезпечити отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій у розвитку регіону. Угоду про створення кластера було підписано за участю 12 сторін на початку січня цього року.

Поліський національний університет – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який має повний космлекс наземних станцій приймання інформації ДЗЗ (три станції приймання на 137 МГц, 1,7 ГГц та 8,2 ГГц), лабораторію ДЗЗ з сучасними програмно-апаратними комплексами оброблення космічних знімків, що потенційно дозволяє приймати дані практично зі всіх відомих космічних апаратів ДЗЗ.

Зараз  в університеті працюють над  амбітним  проєктом зі створення   системи попередження та ліквідації лісових пожеж –  «Інтегрована система управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій». Раніше представили  пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем», неодноразово обговорювали можливості використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності  тощо.

Крім цього, у 2020 році у Поліському національному університеті з’явилася нова унікальна спеціальність  –  «Космічний моніторинг Землі». Загалом фахівці, які здобули освіту за спеціальністю «Космічний моніторинг Землі»,  володітимуть сучасними методами і технологіями отримання, оброблення та використання інформації, інтелектуального аналізу даних і прийняття рішень у сферах національної безпеки і оборони, надзвичайних ситуацій, регіонального розвитку, екології та охорони навколишнього середовища, геології та надр, лісового господарства, аграрного сектору економіки.

Пресслужба Поліського національного університету

web прийом до аспірантури