Доцент кафедри менеджменту організацій  Житомирського національного агроекологічного університету  Антоніна Зелінська 16 лютого  взяла участь у  «Uni-Biz Bridge 2».

Цей захід, що проходив на  базі компанії «Deloitte Ukraine» в Києві, організований «Ukrainian Generation» (UGEN). Його мета – побудова «містка» між університетами та роботодавцями.

Завдяки цьому UGEN намагається подолати прірву між офіційною освітою та запитами, з якими студенти зустрічаються на ринку праці.

На заході були присутні спікери  від компаній Coca-Cola, Genesis, Deloitte, Mazars, JTI, Райффайзен Банк Аваль, Mindy Teams, які  поділилися з викладачами  закладів вищої освіти можливостями для студентів, що вони надають, серед яких – програми стажувань, освітні проекти, вакансії неповного робочого дня тощо.

На   «Uni-Biz Bridge 2» йшлося про те, що через 10 років близько 80% персоналу компанії буде становити покоління Z. Як їх навчати  – спільна проблема викладачів та компаній.

Для сучасного студента важливо, щоб викладач не просто надавав інформацію, а був коучем – міг проконсультувати, порадити, показати на конкретних прикладах.

Під час дискусії  присутні зауважили, що рівень знань випускників ЗВО лише на 40% відповідає очікуванням роботодавців.. Зокрема, студентам не вистачає soft skills, якому надається недостатня кількість уваги при укладанні навчальних програм.

Викладачі зацікавленні у підвищенні власної кваліфікації завдяки кейсам або освітнім курсам від компаній. Співпраця бізнесу та університетів шляхом впровадження навчання від компаній у навчальні програми є реальною можливістю, попри проблему документального оформлення.

У питанні ідеального кандидата на роботу учасники  заходу зійшлися на тому, що це має бути активна людина, яка хоче постійно навчатися та вміти комунікувати. Важливим знанням, незалежно від напрямку, є володіння англійською мовою.

Під час індивідуальних консультацій у рамках панельної дискусії  було досягнуто домовленостей про проведення навчальних тренінгів айчарами компаній для спеціальності «Менеджмент» в ЖНАЕУ.