Викладачі факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету – доценти Карпюк В. В. та Ковальчук Ю. В., асистент Прус В. М. 8 листопада провели виїзне лабораторне заняття для студентів із навчальної дисципліни «Загальна і спеціальна хірургія» на базі ФГ «Хорс КЛМ», що знаходиться у с. Веприк Фастівського району Київської області.

Під час проведення заняття студенти ЖНАЕУ провели розчистку ратиць та їх лікування у ВРХ, надали лікувальну допомогу при гнійній рані тазової кінцівки у коня.

Крім цього, 10 листопада студенти факультету ветеринарної медицини ІІІ курсу з асистентом кафедри акушерства і хірургії, к. вет. н. Євтух Л. Г., в рамках проведення виїзного заняття з навчальної дисципліни «Акушерстово, гінекологія та біотехнологія розмноження тварин»,
взяли участь у виробничому процесі  на базі ТОВ «Українська генетична компанія».

Студенти мали можливість бути прсиутніми  при підготовці штучної вагіни та взятті сперми від бугаїв-плідників, відвідали виробничу лабораторію Житомирського Селекційного Центру, проводили оцінку якості еякулятів, ознайомилися з процесами кріоконсервації, зберігання і транспортування сперми.

Після чого прослухали 30-хвилинні лекції директора селекційно-племінної роботи та відтворення с.-г. тварин Іваницької Валентини Миколаївни щодо індивідуального закріплення бугаїв за маточним поголів’ям стада та аналізом генетичного прогресу в господарствах, а також головного лікаря ветеринарної медицини Євтуха Богдана Сергійовича, який також ознайомив студентів ЖНАЕУ з умовами утримання, взяття сперми від бугаїв-плідників та методами штучного осіменіння.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни