Символічний ключ від знань, залікову книжку та студентський квиток вручили під час святкового концерту у літньому театрі «Ракушка» 3 вересня студентам першого курсу Житомирського національного агроекологічного університету.

Традиційно керівництво  та науково-педагогічний склад ЖНАЕУ спільно із молоддю пройшлися до місця проведення заходу урочистою ходою у супроводі духового оркестру та ансамблю барабанщиць, тримаючи у руках символіку закладу вищої освіти та жовто-блакитні кульки.

 Урочистості з нагоди Дня знань та посвяти першокурсників ЖНАЕУ відвідали міський голова Житомира Сергій Сухомлин, народні депутати України Борислав Розенблат та Павло Дзюблик, випускник технологічного університету, колишній голова Житомирської ОДА Юрій Забела, які всіляко підтримують навчальний заклад.  

 З вітальним словом до почесних гостей свята – першокурсників – звернувся ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

 «Житомирський національний агроекологічний університет – єдиний у державі аграрний вищий навчальний заклад екологічного спрямування та єдиний  у Житомирській області національний заклад вищої освіти, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся  (Житомирської, Рівненської, Волинської областей).  На сьогоднішній день наш університет – це 7 тисяч студентів, які здобувають освіту за 27 спеціальностями на 8 факультетах.  Це 42 кафедри і 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах, 10 навчальних корпусів і 8 гуртожитків,  Ботанічний сад, дослідне поле, навчальна ферма, лабораторія кінології, навчальна пасіка, навчально-науково-виробнича клініка ветеринарної медицини, Центр органічного виробництва «Полісся Органік», хіміко-аналітична лабораторія, Центр еколого-енергетичних технологій, лабораторія екології лісу, музей грунтів і мінералів, лабораторія геодезії та землеустрою, наукова бібліотека, лабораторія відновлювальної енергетики та ще багато всього-всього, – поділився ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – ЖНАЕУ – сучасний і потужний навчальний заклад, обравши який ви зробили впевнений крок до професійної реалізації. Тепер ви – частина великої родини університету із майже столітньою історією. Ми демонструємо високі темпи розвитку, залишаємося центром освіти й науки, і, поряд з тим, організовуємо та підтримуємо масштабні благодійні та волонтерські проекти, ініціюємо проведення заходів обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів.  Переконаний, що ви так само долучатиметеся до цих заходів, будете з гордістю нести звання «студента Житомирського національного агроекологічного університету», а ваша молодість, наснага та завзятість сприятимуть подальшому розквіту і навчального закладу, і регіону та країни загалом. Вітання вам та вашим рідним. В добру путь і гарних вражень від навчання».

Міський голова Сергій Сухомлин також привітав зі святом усіх присутніх та побажав вдалого навчального року.

«Дорогі студенти, ці роки, коли ви будете навчатися в одному з найкращих в Україні агроуніверситетів, запам'ятаються вам назавжди. Я хочу подякувати викладачам та ректору університету Олегу Скидану за їхній вклад у розвиток освіти Житомира. Адже без підготовки кваліфікованих кадрів неможливий успішний розвиток нашого міста», – зазначив Сергій Сухомлин.

Крім того, очільник міста вручив вітальні листи викладачам: професору Гуральській Світлані Василівні, доценту Данкевичу Віталію Євгеновичу, завідувачу кафедри Ключевичу Михайлу Михайловичу, доценту Кот Тетяні Францівні, доценту Литвинчук Ірині Леонідівні, доценту Молодецькій-Гринчук Катерині Валеріївні, доценту Николюк Ользі Миколіївні, доценту Федонюк Тетяні Павлівні.

Народний депутат  ВРУ Павло Дзюблик, вітаючи  першокурсників  із початком  навчального року у новому статусі, закликав їх не лише «працювати на диплом» та насолоджуватися студентським життям, але й використовувати додаткові можливості – займатися спортом, вивчати іноземну мову, розвиватися всебічно. Також він вручив грамоти трьом викладачам агроуніверситету.

«Студенти мають унікальну можливість – не лише здобути освіту, але й визначитися зі своїм місцем у житті. Значний вплив на цьому етапі на них мають наставники – викладачі. Тож я бажаю і тим, і іншим – сил, терпіння, взаєморозуміння і результативної співпраці», – зауважив Дзюблик.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан нагадав, що саме завдяки народним обранцям, депутатам обласної ради, друзям і партнерам університет отримав додаткові кошти на ремонт даху, спортивного комплексу, облаштування комп’ютерного класу, модернізацію обладнання тощо.

Юрій Забела нагадав, що свого часу він був причетний до історичної події в житті  ЖНАЕУ – присвоєння агроуніверситету статусу «національний».

«З того часу минуло рівно 10 років і мені приємно бачити, що колектив університету не лише зберіг гарні традиції, але й примножує добру справу – навчає і виховує майбутнє країни. Тисячі молодих людей зростали професійно і духовно у стінах цього навчального закладу, – додав Забела. – Викладачі – це люди з великим серцем, які повсякчас діляться своїми знаннями та вміннями зі студентами; бути їх керівником – велика честь та відповідальність. Користуючись нагодою, хочу вручити подяку безпосередньо технологічному факультету, а також передаю сертифікат на придбання нового обладнання для лабораторії факультету, що сприятиме ще кращій підготовці фахівців. У найближчих планах – придбати необхідне програмне забезпечення».

Ректор вручив Юрію Забелі медаль «Гордість ЖНАЕУ» – спеціальну відзнаку, яку заснували до 95-річчя університету в минулому році.

До привітань колег приєднався і народний депутат Борислав Розенблат:«За час свого існування ваш навчальний заклад неодноразово змінював назву, але ви зуміли зберегти науку та продовжуєте передавати цінний досвід студентам. Усе це завдяки великому колективу викладачів – людям, які все своє життя і всю свою душу віддають тому, щоб навчати нашу молодь, навчати тих, хто розвиватиме нашу країну. Хочеться аби країна досягала не лише високих показників у аграрному секторі, у виробництві сої, кукурудзи, пшениці, але й підкорювала найвищі вершини науки, аби у країні досягали найкращих результатів у захисті рослин, були першими в технологіях, техніці. І я  щиро вірю, що це під силу студентам та колективу ЖНАЕУ. Низький уклін викладачам за те, що зберегли науку, адже ви передаєте неоціненний  досвід молодому поколінню Дякую батькам, які виховують своїх дітей, які дбають про Україну. Хай Вам щастить, успіхів нам усім».

Після привітань гостей і вручення нагород, вшанування пам’яті загиблих воїнів  та  клятви першокурсників, святковий захід продовжився  концертом за участю солістів обласної філармонії ім. С. Ріхтера, академічного ансамблю танцю «Сонечко» і талановитих студентів ЖНАЕУ.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання