Поліський національний університет співпрацюватиме з компанією ЕНКОН. Відповідну угоду ректор університету Олег Скидан та директор компанії Іван Гур’єв підписали 5 серпня. Співпраця передбачає підготовку фахівців в галузі машинобудування, енергетики, електротехніки, електромеханіки, інформаційних систем, комп'ютерних наук на базі  ITM Automation School і тих виробничих потужностей, які  розгортаються на  базі університету. 


2021 ен"Нині Житомирщина перспективно розвивається в плані  створення нових підприємств і модернізації існуючих, але звичайно для цього необхідні кваліфіковані фахівці. Кожне підприємство зіштовхується з тим, що випускників навчальних закладів потрібно “довчати” чи перевчати, десь змінювати стереотипи, які були закладені у навчальному закладі і не зовсім відповідають вимогам часу.  Сьогодні з компанією ЕНКОН, яка є одним із провідних підприємств України з промислової автоматизації, підписали угоду про дуальну освіту. З компанією працюємо вже більше року. Зокрема, створили спільну школу з питань промислової автоматизації ITM Automation School. Наша угода про співпрацю дасть можливість швидкими темпами готувати високоякісних фахівців, які максимально інтегровані з реальними підприємствами. Школа розрахована на початкову підготовку студентів, а також на перепідготовку фахівців, які працюють на тих чи інших підприємства. У студентів буде можливість одночасно на одній площадці в самому університеті поєднувати теоретичне навчання, навчання в школі з промислової автоматизації і безпосередню участь вже у виробничих  процесах. Ми вважаємо, що це “вищий пілотаж” в сфері дуальної освіти" , - прокоментував Олег Скидан. 

 

За його словами, університет входить в перелік навчальних закладів, які беруть участь в експерименті з впровадження дуальної освіти на рівні Міністерства освіти та науки. 

Один із засновників ITM Automation School Володимир Дурава каже, що ця подія не просто підписання договору, а дуже цікавий бізнес-проєкт в якому є соціально складова.


енкон“Що стосується працевлаштування після навчання, то потреба в кваліфікованих фахівцях зростає щодня, тому закінчивши школу з компанією ЕНКОН, студенти зможуть без проблем працевлаштуватися і у наших партнерів та на підприємствах не лише Житомирщини. Для нас, як для бізнесу, це дуже великий крок вперед. Це не просто підписання  договору - це дійсно дуже цікавий бізнес-проєкт в якому є соціально складова”, - сказав Дурава.

 

Варто зауважити, що у рамках «Регіонального форуму промислової автоматизації: Дуальна освіта для розвитку фахівців галузі» в університеті також відбувся технічний семінар від ITM Industry Group за участю експертів компаній: SIEMENS, Rittal Ukraine, LAPP Kabel та PILZ. На захід були запрошені технічні директори, енергетики, керівники, які відповідають за інновації на підприємстві, інженери та спеціалісти КВПіА, начальники виробництва, які прагнуть удосконалити та оптимізувати виробництво. Учасників семінару ознайомили з останніми новинками та розробками світу автоматизації. 

 

Довідково: Дуальна форма здобуття професійної освіти – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві. Такий підхід суттєво відрізняється від «практичних відпрацювань», оскільки в його основі не тільки закріплення теорії на практиці, а саме навчання в умовах виробництва.

Пресслужа Поліського національного університету

Корисні посилання