Вже більше року в Поліському національному університеті  функціонує перший і наразі єдиний Інформаційний центр ЄС на Житомирщині, основна мета діяльності   якого – поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі студентів у дебатах з європейських питань.

 

Зокрема, 23 квітня Представництво ЄС в Україні організувало онлайн-конференцію «Пріоритети допомоги ЄС Україні для подолання наслідків епідемії COVID-19»  для координаторів Інформаційних центрів ЄС. 

Учасники мали можливість більше дізнатися про поточну ситуацію глобальної відповіді ЄС на COVID-19, у тому числі й  про пакет допомоги Україні від ЄС. 

Спікерами онлайн-конференції  стали:

  • Штефан Шлейнінг – керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні;
  • Вікторія Давидова – радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні ;
  • Наташа Ефімофф – керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні;
  • Денис Черніков – координатор Парламентської експертної групи з питань євроінтеграції;
  • Марті Луцар – менеджер з комунікацій Представництва ЄС в Україні.

Учасників онлайн-конференції, насамперед, цікавили питання щодо фінансової допомоги Європейського Союзу Україні та програм з підтримки малого й середнього бізнесу (SME) щодо збитків внаслідок пандемії в економічному секторі України та країн ЄС і перспектив відкриття кордонів з країнами Європейського Союзу. 

Також обговорювали майбутнє ініціативи ЄС «Східне партнерство», доступність протягом карантинних заходів грантових програм, зокрема «Erasmus+» та «Erasmus Mundus», можливості та способи проведення Дня Європи, а також умови роботи інформаційних центрів ЄС, єврошкіл та проєкту «Team Europe» в умовах карантину та пандемії.

Проведення такої широкоформатної онлайн-конференції стало гарною ідеєю для обговорення майбутнього мереж ЄС та інформування про поточний стан справ.  

Нагадаємо, нещодавно Поліський національний університетоприлюднив результати дослідження "Оцінка рівня соціальної безпеки в умовах поширення коронавірусної інфекції (COVID-19)", яке проводилося протягом 16–20 березня.

 

Пресслужба Поліського національного університету

Корисні посилання