Поліський національний університет продовжує дослідження проблематики продовольчої безпеки держави, використовуючи при цьому сучасний інструментарій  – програмне середовище «ArcGIS».

Нещодавно завершилося проведення соціологічного дослідження «Оцінка рівня продовольчої безпеки країни в умовах запровадження ринку землі», що тривало протягом місяця, а його учасниками могли стати усі охочі, відповідаючи на запитання онлайн-анкети.

«Всі результати наших досліджень щодо проблематики національної безпеки,  у тому числі продовольчої,  будуть корисні для представників органів державної влади і місцевого самоврядування, науковців, представників бізнесу, громадянського суспільства і населення нашої держави, – відзначає ректор Поліського національного університету Олег Скидан.  – Наразі оприлюднили першу частину результатів дослідження. Щотижня будемо поетапно публікувати наступні результати».

Фокус даного дослідження сконцентрований на питанні формування продовольчої безпеки, яке в умовах сучасних глобальних викликів є вкрай актуальним, особливо для України з її значним аграрним потенціалом.

При проведення соціологічного дослідження опитано 1381 респондент, в тому числі 1325 респондентів з Житомирської області, 1171 з яких є землевласниками.

«Досліджена вибіркова сукупність опитаних жителів Житомирщини є репрезентативною за двома ознаками. По-перше, враховуючи чисельність населення регіону (1217936 осіб) довірча ймовірність дослідження становить 97 % з довірчим інтервалом ±3 %, – пояснює викладач Поліського національного університету Віталій Данкевич. –  По-друге, загальна кількість землевласників в Житомирській області становить 1023000 осіб. Тому при опитуванні 1171 осіб землевласників довірча ймовірність складає 95 % з довірчим інтервалом ±3 %. Крім того, під час опитування дотримано структуру розподілу респондентів у межах районів. У процесі опитування враховано гендерний розподіл населення (46 % чоловіків та 54 % жінок). 89 % респондентів проживають у сільських населених пунктах, 11% – в містах; 88 % опитаних мають у власності одну та більше земельних ділянок».

У результаті проведеного дослідження:

•  оцінено сучасний стан та проблеми продовольчого забезпечення населення;
  •  виявлено наявність та специфіку використання земельних паїв і городів;
  •  досліджено ставлення населення до відкриття ринку землі та його можливий вплив на продовольче забезпечення населення;
  • узагальнено думку населення щодо майбутнього розвитку сільських територій та сценаріїв змін в умовах ринкового обігу сільськогосподарських земель.

Пресслужба Поліського національного університету