Поліський національний університет отримав грант на проведення літньої школи «Tschernobyl heute – wilde Natur ohne Grenzen / Чорнобиль сьогодні – дика природа без кордонів» від німецької служби академічних обмінів DAAD, яка триватиме з 6 по 18 вересня 2021 року.

Літня школа має на меті забезпечити підвищення кваліфікації та обізнаності студентів щодо хронології Чорнобильської катастрофи, причин її виникнення, ступеня ураження навколишнього природного середовища, ступеня небезпеки радіаційного забруднення та здатності природи відновлюватися після екологічних катастроф.

У рамках школи відбудеться низка екскурсій, презентацій, лекцій з кваліфікованими фахівцями (вченими та практиками), «круглих» столів, дискусій та навчальних квестів. Частина лекцій та пізнавальних активностей буде проведена у стінах Поліського національного університету та його структурних підрозділах, але більше часу студенти проведуть безпосередньо у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику, де є унікальна можливість відвідати Зону відчуження, побачити наслідки аварії та процес перетворення колишніх антропогенних ландшафтів у наближені до природних комплексів. Велика увага буде приділена організації наукової діяльності на радіоактивно-забруднених територіях.

Крім того, технічні теоретичні та практичні наукові модулі літньої школи доповнюватимуться різноманітною культурною програмою, яка познайомить учасників з багатою історією, культурою та мовою країни. Також заплановано базовий мовний курс, орієнтований на учасників без попередніх знань. Учасники вивчать, серед іншого, як правильно представитися місцевою мовою, привітатися та поставити прості запитання у повсякденних ситуаціях. Детальніше читайте на сайті: http://sommerschule.znau.edu.ua/

Пресслужба Поліського національного університету

PIКК