У Житомирі 12 квітня відзначили День працівників ракетно-космічної галузі України, Міжнародний день авіації і космонавтики та 60-річчя Першого польоту людини у космос. До урочистостей долучилося керівництво Поліського національного університету. Крім того, кілька тематичних заходів відбулися й у приміщенні вишу.

Зранку відбулося покладання квітів до пам’ятника геніального конструктора, основоположника практичної космонавтики Сергія Корольова та його погруддя біля Музею космонавтики.

"12 квітня 1961 року стартувала нова ера космічних польотів. У цей день космонавт Юрій Гагарін облетів планету Земля на орбітальному космічному кораблі “Восток”. Скажу відверто, що не лише перший політ людини у космос, але й загалом шлях людства до зірок став відкритим завдяки Сергію Павловичу Корольову. Ми пишаємося, що ця геніальна людина – наш земляк", – прокоментував ректор університету Олег Скидан.

Також у рамках свята був проведений ІІ Національний форум “Корольов. Космос. Житомир”. За словами Олега Скидана, форум відбувався у дистанційному режимі. Говорили про перспективи космічної сфери на Житомирщині.

Крім того, у конгрес-холі університету була представлена унікальна виставка колекціонера Юрія Шевели “Земні символи космічної ери”. На виставці – рідкісні експонати на космічну тематику, які колекціонер збирав 43 роки.

Пресслужба Поліського національного університету

PIКК