В умовах всеохоплюючої діджиталізації сучасного суспільства та впровадження цифрових інформаційних технологій у всі сфери економіки, актуальності набуває модернізація навчальних процесів підготовки фахівців та їх узгодження із реальними потребами національного господарства.

Роботодавці висувають низку вимог до фахівців, яких готують вищі навчальні заклади України, і в переважній більшості ці вимоги стосуються формування навичок створення та використання інформаційних технологій в процесі професійної діяльності.

У Житомирському національному агроекологічному університеті на базі кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем здійснюється підготовка фахівців за двома спеціальностями в галузі інформаційних технологій -  «Комп’ютерні науки» й «Інформаційні системи та технології».

Під час навчання студенти здобувають теоретичні знання та практичні навички щодо інформатизації виробничих процесів усіх секторів національної економіки. Практичні заняття проходять у ІТ-лабораторіях університету, обладнаних за останнім словом техніки.

Наразі в  ЖНАЕУ функціонує вже 5 таких лабораторій, а з вересня планується запуск ще 3. Студенти можуть створювати та реалізовувати власні бізнес-проекти за підтримки викладачів та адміністрації  навчального закладу.

Особливістю підготовки спеціалістів ІТ в Житомирському національному агроекологічному університеті є те, що протягом навчання вони, разом із вивчанням інформаційних технологій, здобувають знання щодо особливостей господарської діяльності у галузях, які найбільше потребують інформатизації та комп’ютеризації. Адже, наприклад, без розуміння принципів діяльності банку неможливо розробити систему його інформаційної безпеки.

Майбутні фахівці отримують можливість ефективно реалізувати отримані теоретичні знання на практиці, шляхом офіційного працевлаштування на посадах у навчально-науковому центрі інформаційних технологій, лабораторіях комп’ютерної техніки і телекомунікацій, інформаційного забезпечення навчального процесу, відділі електронної бібліотеки та інших структурних підрозділах університету.

Для студентів ЖНАЕУ створено систему дистанційного навчання на основі платформи «Moodle», де розміщено навчально-методичні матеріали з усіх начальних дисциплін (особливо це важливо для студентів, які працюють і навчаються за індивідуальним графіком).

З метою впровадження сучасних технологій у процес підготовки студентів, на базі  університету разом із Державним космічним агентством України створено єдиний в Україні регіональний космічний центр «Полісся», серед завдань якого - навчання методам та засобам отримання даних дистанційного зондування Землі та формування навичок обробки і подальшого використання цієї інформації в інтересах агробізнесу, геодезії, екології, продовольчої та екологічної безпеки. Для закріплення практичного досвіду майбутні фахівці у рамках Центру створено пункт прийому космічної інформації. Крім того, найкращі студенти матимуть можливість проходити стажування із подальшим працевлаштування на реально діючих об’єктах Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України.

Генерація та реалізація бізнес-ідей студентів щодо створення нових технологічних продуктів відбувається у єдиній в Житомирській області лабораторії «Noosphere Engeneering School». Лабораторія представляє собою центр досліджень і проектної діяльності, є каталізатором проривних інновацій на стику науки і бізнесу завдяки синергії зусиль експертів, студентів та ентузіастів. Маючи перспективну та амбіційну бізнес-ідею, зокрема у галузях космічних досліджень і технологій, робототехніки і електроніки, альтернативної енергетики, ефективного природокористування, студенти ЖНАЕУ мають змогу не лише створити власний готовий продукт без залучення власних коштів, але й вивести його на ринок. Наразі студентами лабораторій «Noosphere Engeneering School» успішно реалізовано та виведено на ринок такі проекти як комплекс автоматизованого управління вогнем артилерійських батарей, мінометів та реактивних систем залпового вогню різного калібру «ArtOS», платформа для інтерактивної комунікації з поліцією «MyPolice», пристрій для підзарядки і збереення мобільних пристроїв, призначений для використання у публічних місцях та багато інших. Додаткову інформацію про студентські проекти можна дізнатися на сайті.

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету мають можливість отримати високоякісну сучасну освіту з новітніми навичками та компетенціями, що дозволить їм в подальшому бути набагато конкурентоспроможнішими на ринку праці як України, так і світу.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Житомирський національний агроекологічний університет