Інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA»  оприлюднила перший рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії, що відбулась у 2017 році.

 

Публікація рейтингу спрямована на інформування майбутніх випускників шкіл і молоді, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2018 році. Рейтинг допоможе їм зорієнтуватись у можливостях вступу до українських вишів, оцінити власні шанси та зробити свідомий вибір навчального закладу для здобуття вищої освіти.

Статистичні дані рейтингу поділені за декількома групами і містять статистичну інформацію про середній бал ЗНО вступників, кількість зарахованих осіб на бюджет та контракт, конкурс на одне бюджетне місце, кількість зарахованих осіб до приватних вишів, а також інші дані.

Портал Освіта.ua пояснює: у рейтингу враховуються всі особи, які зараховані на навчання за кошти державного бюджету на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання. До рейтингу не включені вищі військові навчальні заклади (вищі навчальні заклади із специфічними умовами навчання) та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів через відсутність відповідних даних у Єдиній державній базі з питань освіти.

Зокрема, Житомирський національний агроекологічний університет займає у загальнодержавному рейтингу 60-те місце за кількістю осіб, зарахованих на навчання за кошти державного бюджету. На «бюджеті» тут навчається 280 абітурієнтів ступної кампанії-2017. При цьому, на одне бюджетне місце претендувало 13 осіб. 

За підсумками вступу в 2017 році до ЖНАЕУ також було зараховано 516 «контрактників». Це 52 місце у загальнодержавному рейтингу за цим показником і перше серед регіональних навчальних закладів. 

Детальніше за посиланням http://osvita.ua/vnz/rating/vstup-osvita/

Також нагадаємо, що у рейтингу «Ranking Web of Universities» ЖНАЕУ потрапив у сотню кращих серед українських ВНЗ і зайняв 97 місце серед 327 вітчизняних університетів.

У рейтингу прозорості університетів на основі даних цитованості провідних вчених  «Top Universities by Google Scholar Citations» Житомирський національний агроекологічний університету покращив свій показник на 7 позицій, зайнявши серед вітчизняних ВНЗ 39 місце.

Загалом, у Житомирському національному агроекологічному університеті  навчається близько 7 тисяч студентів – найбільше серед ВНЗ Житомирщини.  У 2017 році  було ліцензовано 5 нових спеціальностей – «Науки про землю», «Комп’ютерні науки», «Міжнародні економічні відносини», «Інформаційні системи та технології», «Галузеве машинобудування». Також вдалося розширити ліцензійні обсяги на спеціальність «Публічне управління та адміністрування», проведено акредитацію спеціальності «Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка». 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету   

Корисні посилання