У Житомирському національному агроекологічному університеті на базі Ботанічного саду відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «ТУРИЗМ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ». Захід організували та провели викладачі і співробітники кафедри туризму ЖНАЕУ.
До учасників конференції з вітальним словом звернувся ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, зазначивши, що після здобуття нашою державою Незалежності, викликла необхідність відтворення у світі образу сучасної України в усій повноті, у тому числі й з точки зору її привабливості для туристів з усього світу. Потрібен був певний час для створення організаційних, економічних, політичних та наукових засад, аби відродити галузь туризму в Україні, яка на початку 90-х років опинилася у занепаді. Водночас, поступово виникла і потреба у підготовці фахівців з туризму.
«Взаємовідносини України з міжнародним туристичним співтовариством необхідно розглядати в аспекті глобалізації. Генеральний секретар Всесвітньої туристської організації (ВТО) Франческо Франжіаллі зазначав: «Розвиток туризму наразі йде пліч-о-пліч з глобалізацією». На землі залишилося небагато місць, яким вдалося уникнути людської допитливості. Навіть Антарктида приваблює відвідувачів. Згідно з прогнозами ВТО, об'єми міжнародного туризму в наступні двадцять років зростуть утричі», – додав Олег Скидан.
Також присутніх на зібранні вітали проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку ЖНАЕУ Людмила Романчук, проректор з питань економічного розвитку та безпеки Юрій Дем’яненко, декан факультету економіки та менеджменту Олександр Опалов.
Робота конференції «ТУРИЗМ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ» проходила у двох секціях.
Модератором секції «Туристичний потенціал Житомирщини: проблеми та перспективи розвитку» виступила завідувач кафедри туризму ЖНАЕУ Інна Нестерчук.
В рамках пленарного засідання прозвучали доповіді Мокрицького Г. П. – голови Житомирської організації українського Товариства охорони пам’яток історії та культури, літератора, публіциста, видавця, краєзнавця, Дяхтяренка С. С. – директора туристичної агенції «Патріот», Бондаренка Е. Л. – д. геогр. н., професора кафедри геодезії та картографії КНУ імені Тараса Шевченка, Білоусова С. В. – власника туристичної агенції «На валізах».
У процесі роботи пленарного засідання секції «Інноваційні види туризму», модератором якої був Олександр Опалов, учасники слухали доповіді Щербини О. Л. – голови обласної громадської організації «Спілка зеленого туризму», Івченко А. М. – голови обласної мистецько-культурної спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся», Бугайчука Р. В. – власника зеленої садиби «Кіт Баюн і Кривенька качечка», Орещенка А. В. – к. геогр. н., наукового співробітника КНУ імені Тараса Шевченка, Махоріна Г. Л. – к. істор. н., доцента кафедри суспільних наук ЖНАЕУ, Нестерчук І. К. – к. геогр. н., доцента, завідувача кафедри туризму.
За результатами конференції, учасників пленарних засідань відзначили сертифікатами та нагородили грамотою управління культури міськради Івченко А. М. – голову обласної мистецько-культурної спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся». Провели екскурсію зеленою садибою «Кіт Баюн і Кривенька качечка».
Наведена тематика підтвердила свою актуальність і тому конференція прийняла ухвалу проводити такі заходи щорічно, що стане традиційною практикою організації наукової та навчально-методичної співпраці з партнерами, як з інших вищих навчальних закладів України, так із закордонними фахівцями. Хоча в межах регіону такий досвід досі не був достатньою мірою апробований.
Учасники та організатори конференції висловлюють сподівання, що наукові та організаційно-методологічні напрацювання, розроблені на даному заході, стануть підґрунтям високоефективних раціональних рішень та сприятимуть подальшому зростанню і розвитку туристичної сфери країни.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету