У Житомирському національному агроекологічному університеті 25 жовтня відбулася    І Всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасні екологічні проблеми урбанізованих територій".

 

З привітальним словом до учасників заходу звернувся ректор ЖНАЕУ Олег Скидан: «Буквально на днях у нашому університеті стартував освітній проект для школярів «Агенти кліматичних змін». ЖНАЕУ бере на себе  просвітницьку функцію і реалізовує заходи з енергозбереження та енергоефективності. На базі університету вже діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер. Біля навчального корпусу нині завершується облаштування еко-скверу  в рамках Бюджету участі з сонячними батареями і точками підзарядки гаджетів. Викладачі і студенти агроуніверситету – учасники фестивалю «Еко-натхнення», семінару «Врахування змін клімату в розвитку громад»дискусійної панелі   «Зелене місто: клімат та урбаністика», «Майстерні міста», заходів з прибирання та благоустрою, озеленення  міста тощо.  Ми організовуємо і підтримуємо низку інших заходів екологічного спрямування різного рівня. Сьогоднішня конференція  – це продовження комплексної роботи, яку Житомирський національний агроекологічний університет веде протягом останніх років, залучаючи усіх небайдужих до співпраці».

Активну участь у пленарному засіданні конференції взяли головний архітектор міста  Юрій Безбородов, начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій міської ради Тетяна Зятікова,  доцент  ЖДУ  ім. І.Франка  Іван Хом'як, декан факультету екології і права ЖНАЕУ  Євген  Данкевич,  а також студенти  і викладачі цього факультету, інші.

«Питання з екології урбанізованих територій – саме та тема, що зараз активно розвивається у Житомирському національному агроекологічному університеті. Звісно, розвиток галузі альтернативної енергетики, технологій зі штучного інтелекту та його застосування у транспорті, використання високотехнологічних будівельних матеріалів та технологій буде впливати й на міста та характер приватної забудови у довготривалій перспективі. Приємно, що студентську аудиторію  цікавлять сьогодення та нагальні питання, що існують у місті з містобудування. Дякую організаторам   за запрошення  та поглиблення досвіду наукової практики», – відзначив Безбородов.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання