У Житомирському національному агроекологічному університеті 25 жовтня відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасні екологічні проблеми урбанізованих територій".
З привітальним словом до учасників заходу звернувся ректор ЖНАЕУ Олег Скидан: «Буквально на днях у нашому університеті стартував освітній проект для школярів «Агенти кліматичних змін». ЖНАЕУ бере на себе просвітницьку функцію і реалізовує заходи з енергозбереження та енергоефективності. На базі університету вже діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер. Біля навчального корпусу нині завершується облаштування еко-скверу в рамках Бюджету участі з сонячними батареями і точками підзарядки гаджетів. Викладачі і студенти агроуніверситету – учасники фестивалю «Еко-натхнення», семінару «Врахування змін клімату в розвитку громад», дискусійної панелі «Зелене місто: клімат та урбаністика», «Майстерні міста», заходів з прибирання та благоустрою, озеленення міста тощо. Ми організовуємо і підтримуємо низку інших заходів екологічного спрямування різного рівня. Сьогоднішня конференція – це продовження комплексної роботи, яку Житомирський національний агроекологічний університет веде протягом останніх років, залучаючи усіх небайдужих до співпраці».
Активну участь у пленарному засіданні конференції взяли головний архітектор міста Юрій Безбородов, начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій міської ради Тетяна Зятікова, доцент ЖДУ ім. І.Франка Іван Хом'як, декан факультету екології і права ЖНАЕУ Євген Данкевич, а також студенти і викладачі цього факультету, інші.
«Питання з екології урбанізованих територій – саме та тема, що зараз активно розвивається у Житомирському національному агроекологічному університеті. Звісно, розвиток галузі альтернативної енергетики, технологій зі штучного інтелекту та його застосування у транспорті, використання високотехнологічних будівельних матеріалів та технологій буде впливати й на міста та характер приватної забудови у довготривалій перспективі. Приємно, що студентську аудиторію цікавлять сьогодення та нагальні питання, що існують у місті з містобудування. Дякую організаторам за запрошення та поглиблення досвіду наукової практики», – відзначив Безбородов.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету