На базі Житомирського національного агроекологічного університету 15 червня  провели круглий стіл "Профілактика отруєння бджіл пестицидами".

Участь  у заході взяли ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку  Людмила Романчук, декани та викладачі факультету ветеринарної медицини і технологічного факультету, науковці агроуніверситету,   представники Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, департаменту АПР та економічної політики Житомирської ОДА, спілки пасічників України, ДУ "Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія", бджоляри регіону.

Актуальність проблеми масової загибелі бджіл впродовж останніх років стрімко зростає. Щороку українські бджолярі б’ють на сполох: у період застосування хімічних засобів захисту рослин в сільськогосподарських угіддях, гинуть цілі пасіки. Ситуація завдає не лише колосальних економічних втрат, а передусім – екологічних.

Під час обговорення  значну увагу було зосереджено на питаннях дотримання вимог ветеринарного законодавства суб’єктами господарювання, що використовують засоби захисту рослин, важливості лабораторного супроводу під час досліджень об’єктів навколишнього середовища, особливостях профілактики отруєння бджіл пестицидами, а також розглянуто юридичні аспекти проблеми.

У рамках засідання круглого столу обговорювалися не лише проблеми, пов’язані з ситуацією, що спостерігається з року в рік, а й напрацьовано основні заходи запобігання цього явища у подальшому.

Результати засідання покладено в основу резолюції, якою учасники   задекларували наміри вжити заходів, реалізація яких дозволить вирішити вказані вище проблеми на регіональному рівні.

Серед пріоритетних заходів було виокремлено координацію дій усіх зацікавлених відомств та служб, агровиробників, наукової та громадської спільноти з метою врегулювання озвученої проблематики на законодавчому рівні.

Нагадаємо, що в квітні у  ЖНАЕУ відбувся перший випуск слухачів «Курсів пасічників».

Житомирський національний агроекологічний університет