25–26 квітня 2019 р. у Житомирському національному агроекологічному університеті відбулася перша в Україні Всеукраїнська науково-освітньо-практична конференція «ТРОФОЛОГІЯ (ВЧЕННЯ ПРО ЗАКОНОМІРНОСТІ ЖИВЛЕННЯ БІОТИ ТА ПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ ЛЮДЕЙ) – НОВІТНІЙ МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ НАПРЯМ В УКРАЇНІ», яка ініційована і проведена колективом кафедри захисту рослин.

Ідеологом в Україні напряму «Трофологія» є ВИГЕРА Сергій Михайлович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

Про необхідність розвитку новітнього міждисциплінарного напряму «Трофологія» засвідчують наступні два кричущі факти: 1. Україна очолила в Європі рейтинг смертності людей із-за неправильного харчування. 2. За даними Міністерства охорони здоров’я України 67 % людей хворіє через неправильне харчування!

Доктор сільськогосподарських наук КЛЮЧЕВИЧ Михайло Михайлович зауважив, що в ряді університетів провідних країн світу: Німеччина, Австрія, Чехія, США, Китай та ін. з метою успішного розвитку Трофології введена відповідна спеціальність в різних модифікаціях.

В Україні життєво необхідний напрям Трофологія в системі наук про життя на жаль є на початковому етапі і має фрагментарний характер, а такі обґрунтування та дослідження проводяться лише на кафедрі захисту рослин нашого університету. В ряді медичних навчальних закладів аспекти харчування викладаються окремими дисциплінами: Дієтологія, Нутріціологія, Основи нутріціології.

На конференцію прибули відомі в межах нашої рідної Житомирщини та України фахівці, які зацікавлені в покращенні харчування та добробуту населення, збільшенні тривалості його життя.

Висловлюємо щиру подяку за участь та підтримку: ВИГЕРІ Сергію Михайловичу – кандидату сільськогосподарських наук, доценту ЖНАЕУ, пров. н. сп. НУБіП України; КЛЮЧЕВИЧУ Михайлу Михайловичу – доктору сільськогосподарських наук, завідувачу кафедри захисту рослин ЖНАЕУ; КОРЕНДОВИЧУ Володимиру Степановичу – експерту за напрямком гастроентерологія УОЗ Житомирської ОДА, завідувачу гастроентерологічним відділенням КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради; ГАРГУШІ Світлані Леонтіївні – кандидату медичних наук, лікару-кардіологу КУ Обласний медичний консультативно-діагностичний центр, Житомирської обласної ради; ДАНЧУК Людмилі Петрівні – генеральному директору, ДП «Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»; ВОЛКІВСЬКОМУ Ігору Андрійовичу – кандидату ветеринарних наук, першому заступнику начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області; ГАЛАТЮКУ Олександру Євстафійовичу – доктору ветеренарних наук, завідувачу кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології ЖНАЕУ; БОРДЮГ Наталії Сергіївні кандидату сільськогосподарських наук, доценту, директору Комунального закладу позашкільної освіти "Обласний еколого-натуралістичний центр" Житомирської обласної ради.

Житомирський національний агроекологічний університет