У Житомирському національному агроекологічному університеті   завершився ІІ етап ХІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, участь в якому протягом 27-29 вересня  взяли 23 команди  - представники 23 областей  країни, у тому числі Донецької.

 

 Школярі змагалися  у два етапи -  презентація досягнень учнівських лісництв та захист науково-дослідницьких робіт.  

«Всі учнівські лісництва показали дуже високий рівень і знань, і підготовки.  Саме така юнь і творитиме майбутнє українського лісництва», –  поділився перший заступник начальника Житомирського ОУЛМГ Роман Ільїн.

Серед 150 учасників зльоту журі обрало кращі команди, які й отримали відзнаки та цінні подарунки. Гран-прі має  команда  з міста Суми. Перше місце посіло Вінницьке лісництво.  Другу сходинку розділили між собою лісівники з Житомира й Рівного.   Почесне третє місто дісталося Дніпру, Львову та Чернівцям. 

Отож, володарі Гран-прі отримали у подарунок квадрокоптер. За «золото», «срібло» та «бронзу» цьогорічного зльоту переможцям вручали ноутбуки, мультифункціональні системи та відеопроектор.

 Нагадаємо, 27 вересня  у ЖНАЕУ було презентовано досягнення учнівських лісництв. Школярі представили презентації із використанням фото та відеоматеріалів про свої лісництва, розповіли про діяльність та історію заснування, найбільші здобутки, тощо.   Керівники делегацій  попрацювали на  розширеній педагогічній нараді «Шляхи формування якісної позашкільної освіти в контексті компетентісного підходу до навчально-виховного процесу».

 Крім цього, 28 вересня юні лісівники та представники лісогосподарств України знайомилися з роботою ДП «Баранівське ЛМГ» і захищали на його базі   свої наукові роботи.

А вже зранку 29 вересня учасники зльоту разом із наставниками та організаторами приєдналися до створення  «Алеї єдності лісівників України», висадивши  туї та декоративні кущі на території Житомирського національго агроекологічного університету.

Проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку ЖНАЕУ Іван Мартинчук зауважив, що на алеї  23 дерева, які символізують кількість учасників цьогорічного Всеукраїнського зльоту. За його словами, лісівники завжди відзначалися практичністю, тому на згадку про проведення заходу вирішили висадити алею, дбаючи про екологію регіону та озеленення міста.

«Кожне дерево уособлює частинку душі України. Це  частинка енергії, бажання зробити щось позитивне і залишити по собі  гарний слід. У нашому університеті є факультет лісового господарства. Сподіваємось, що  учасники зльоту виявлять бажання навчатися тут, а заразом і матимуть можливість подивитися на результати своєї роботи», - додає проректор ЖНАЕУ Іван Мартинчук.

У програмі зльоту також були    різноманітні розважальні імпрези, екскурсії, подарунки. Зокрема, юних лісівників чекала мандрівка у музей космонавтики ім. С. П. Корольова, гостини у лісівників Станишівського лісництва ДП «Житомирське ЛГ»,  флешмоб, урочисте закриття і нагородження переможців.

«Нехай не всі стануть лісівниками, але людьми виростуть достойними, закоханими у природу та її велич», - підсумував   начальник Житомирського ОУЛМГ Андрій Курінський, –

 Він відзначив велику виховну еколого-освітню і профорієнтаційну місію учнівських лісництв, яких зараз на Житомирщині 25 і під крилом яких лісовою наукою займається 574 школярі.  Розглядають учнівські лісництва як особливу форму виховання в учнів дбайливого, екологічно і економічно обґрунтованого, соціально активного ставлення до природи, її вивчення і пізнання, поглиблення знань підлітків у галузі лісового господарства та екології. Адже щорічно у кожному шкільному лісництві займається 20-25 учнів, ще 50-70 учнів долучається до робіт по відтворенню та дослідженню лісу. За шкільними лісництвами Житомирщини закріплено понад 8 тисяч гектарів лісу. Школярі Житомирщини щорічно висаджують 300 гектарів нових лісів.

 «Головне завдання шкільного лісництва – виховати розумного, дбайливого, люблячого господаря лісу», - наголошують організатори XI Всеукраїнського зльоту в Житомирі.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Корисні посилання