«Ми раді вітати сьогодні у стінах Житомирського національного агроекологічного університету  відомого українського економіста, політолога і визначного громадського діяча Олега Соскіна. Насправді, роботи цієї людини, ідеї та висловлювання мають великий вплив та популярність. Наші студенти, дізнавшись про цей захід, дуже зраділи, адже матимуть можливість почути важливі та актуальні речі про сьогодення та майбутнє України від експерта у сфері економіки», – відзначив під час вступного слова 21 квітня  ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, представляючи гостя  Олега Соскіна, який завітав презентувати власну наукову  монографію «Народний капіталізм: економічна модель для України».

«Для того, щоб зберегти себе як повноцінну державу і стати успішною країною, Україні потрібно кардинально та якісно змінити національну економічну модель із державно-монополістичної, кланово-олігархічної, яка себе цілковито вичерпала, на європейську модель народного капіталізму, спроможну забезпечити стійке зростання національної економіки і високий рівень добробуту переважної частини суспільства. Стрижнем розвитку моделі народного капіталізму повинен стати потужний середній клас, основою якого є дрібна та середня національна буржуазія та розвинуті місцеві громади. Модель народного капіталізму відрізняється від моделі державно-монополістичного, кланово-олігархічного капіталізму, яка нині ствердилася в Україні, тим, що передбачає: по-перше, звуження меж державної власності на засоби виробництва, національний дохід, фінансово-кредитні інститути, об’єкти інтелектуальної власності тощо; по-друге, відчутне обмеження і зміну ролі сфери національного регулювання; по-третє, перерозподіл національного доходу на користь різних верств населення; по-четверте, значне скорочення витрат ресурсів (людських, фінансових, матеріальних) для забезпечення розширеного відтворення; по-п’яте, розкріпачення підприємницької ініціативи громадян, здобуття ними капіталу та відповідних доходів», – звернувся до присутніх в актовій залі ЖНАЕУ  Олег Соскін.

За його словами, усі країни, економіки яких складають світове господарство, так чи інакше виробили національну модель соціально-економічного розвитку. Як бачимо, більшість країн, які є заможними та конкурентоспроможними, орієнтовані нині на соціально-економічну модель народного капіталізму. Натомість країни, які є відсталими і мають низьку конкурентоздатність, функціонують у рамках державно-монополістичної моделі, якій притаманне функціонування відсталих, архаїчних соціально-економічних укладів, трайбалізм. Їм дуже важко перейти від індустріальної чи аграрної примітивної моделі розвитку до високотехнологічних укладів. Тому для будь-якої країни, і України також, в умовах фінансово-економічної кризи важливо сформувати ефективну соціально-економічну модель народного капіталізму. Наразі в Україні представлені три моделі економічного розвитку: 1) модель державного соціалізму; 2) модель державно-монополістичного, кланово-олігархічного капіталізму; 3) модель народного капіталізму.

У рамках зустрічі Олег Соскін також поділився власними судженнями, висновками й прогнозами щодо майбутнього країни, спираючись на дослідження. Каже, що через 5 років українці не впізнають того простору, в якому знаходяться, а війна на Сході країни триватиме мінімум ще 10 років.

Соскін переконаний, що Путіну вдалося обвалити світовий устрій, який затвердили після воєнних подій минулого століття. Нині все «провалилося» на рівень 1917 року – у часи, коли існувала УНР. Україні необхідно проголосити себе правонаступником УНР та спадкоємцем Русі. При цьому, зауважує Соскін, Русь була лише одна, все інше – вигадки і пропаганда Росії. Також він вважає, що тероризму у світі немає, а є війна цивілізацій за свій життєвий простір і можливість розвиватися.

Розповідав Соскін у ЖНАЕУ про економічну свободу, технологічні уклади, мейстріми, процеси в економіці України та інше.