Участь викладачів ЖНАЕУ у нараді директорів шкіл Новоград-Волинського району 15 листопада 2017 р. на базі методичного кабінету районного управління освіти

 

Шкільні роки – це ціле життя і не лише для вчителів й школярів, але й їх батьків, рідних, друзів, знайомих, сусідів. Водночас, життя – це школа, яка не залишає нас і за порогом навчального закладу, тому так важливо формувати уявлення про неї та її діяльність як світоглядну фундаментоутворюючу структуру суспільства, що пронизує всі процеси його буття. І як Природа реагує на Людину (сприяє її діяльності, відгукується на позитив чи протидіє), так і Людина завжди реагує на Природу. Цей взаємозв’язок і взаємовідповідність становлять підґрунтя засад гармонізації відносин Людини та Природи. Життя багатобарвне і ті грані, які ми бачимо, є лише частиною загального пазла (цілого), що формується за рахунок об’єднання частин і дозволяє отримувати ефект синергії.

Питання управління, економіки та соціально-екологічних засад розвитку є актуальними для всіх підприємств та організацій України. Тим важливіше ефективне вирішення цих завдань, покладене на адміністрацію шкіл. Одним з критеріїв такої ефективності є запровадження передового вітчизняного та зарубіжного досвіду. Прикладом такого напрацювання є запатентований в Україні підхід до освіти і виховання – ноосферна освіта (біоадекватна методика). Її основа – це люди, інклюзія – включеність до цього процесу всіх і всього. Ноосферна освіта дозволяє активувати ліву і праву півкулі головного мозку. Включеність дозволяє долучити до процесів освіти та творчості дітей, їх батьків, знайомих, іншими словами, всіх небайдужих до навколишнього простору та місця людини в ньому, наприклад, за рахунок проведення тижнів окремих класів, де активною є роль не лише учнів школи, але й всіх охочих, сприяє віднайденою оптимальних механізмів вирішення питань розвитку школи, організації навчального процесу, матеріально-технічному забезпеченню, пошуку креативних та інноваційних рішень у цих та інших сферах життя школи.

На заході (семінарі-нараді директорів шкіл Новоград-Волинського району «Наукова організація праці керівника навчального закладу») 15 листопада 2017 р. були присутні викладачі ЖНАЕУ, які представили доповіді на туми «Роль ВНЗ у підготовці нового покоління українських еліт для сільських територій» та «Ноосферна освіта – перспективний напрям сучасної технології в освіті». Учасникам заходу було поінформовано про пріоритети університету як фундатору екологічної освіти, активатору питань розвитку безвідходної життєдіяльності та господарювання, органічного землеробства, публічного управління та інших питань, визначених стратегією розвитку. Запропоновано участь співробітників ЖНАЕУ в якості керівників проектів МАН та залучення молоді для проведення наукових досліджень на базі університету. В ході доповідей виявлено значний інтерес до вступу до університету випускників шкіл району.

М. Ф. Плотнікова,

інформаційне бюро Ради молодих вчених університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання