Проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку  Людмила Романчук та викладачі Житомирського національного агроекологічного університету нещодавно відвідали  Баранівську ОТГ, де у рамках проекту ЄС  створюють «Молодіжний кластер органічного бізнесу».

 

На зустрічі з  партнерами  обговорювали ідею спеціальної навчальної програми для обраних студентів  ЖНАЕУ з поглибленим вивченням «органічних» дисциплін і домінуючою складовою практичних занять на базі  ПП «Галекс-Агро». При цьому, на думку учасників зустрічі,  важливо ідентифікувати таких студентів на першому-другому курсі, щоб показати серйозну альтернативу працевлаштуванню за кордоном.

Завідувач кафедри ґрунтознавства та землеробства ЖНАЕУ Сергій Журавель дав поради щодо організації роботи у теплиці і взяв для аналізів пробу води, яка буде використовуватися у системі поливу теплиці.

Домовилися, що фахівці  агроуніверситету допоможуть підготувати «План робіт у теплиці» з визначенням переліку рекомендованих рослин, технологій вирощування за участі школярів.

Нагадаємо, що раніше фахівці ЖНАЕУ надавали консультаційну підтримку при підготовці технічного завдання на теплицю та відповідне обладнання, яке встановлене на шкільному подвір'ї у смт Полянка.

Представники Житомирського національного агроекологічного університету відзначили, що конструкція та покриття  теплиці відповідають сучасним європейським нормам.

Проект «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу. У січні цього року  було підписано меморандум про співпрацю  між Баранівською міською об’єднаною територіальною громадою та Житомирським національним агроекологічним університетом.

Житомирський національний агроекологічний університет є партнером німецько-українського проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», на базі  навального закладу функціонує  Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», розроблено та впроваджено у навчальний процес курс «Органічне виробництво». На дослідному полі  ЖНАЕУ в рамках міжнародного науково-дослідного проекту  вирощують органічне сорго. Все це є  частиною комплексної роботи  аграрного закладу освіти у напрямку розвитку органічного виробництва на теренах регіону та країни загалом із залученням закордонного досвіду та кращих напрацювань вітчизняних й іноземних науковців та практиків.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Корисні посилання