На виїзному засіданні робочої групи Комітету з питань екологічної політики та природокористування, Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України щодо причин виникнення лісових пожеж та запобіганню їх у майбутньому, яке проходило в місті Олевськ на Житомирщині,  було презентовано результати роботи щодо розробки інтегрованої системи попередження та ліквідації лісових пожеж.  Це один із проєктів регіонального інноваційно-космічного кластера "Полісся", який реалізують науковці Поліського національного університету.

Очолили засідання голови Комітетів Олег Бондаренко та Денис Монастирський за участі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського. До засідання Робочої групи долучилися керівники Житомирської ОДА, Державного лісового агентства та представники Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної екологічної інспекції України, а також працівники лісової галузі, експерти та науковці Поліського національного університету. Метою чергового засідання було напрацювання рішень щодо запобігання лісовим пожежам на майбутнє шляхом законодавчого усунення підстав для їх виникнення.

До слова, раніше у  Поліському національному університеті  проводили засідання обласного оперативного штабу із запобігання виникнення пожеж в екосистемах, де учасники спільно обговорили, які заходи необхідно вжити, які проблемні питання вирішити та яким чином звести до мінімуму ймовірність виникнення пожеж і збитків від них.

Тоді також  представили наукові розробки фахівців Поліського національного університету   –  «Інтегровану систему управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій».  Крім цього, ректор Поліського національного університету Олег Скидан відвідав у ВРУ засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики та природокористування і Комітету з питань правоохоронної діяльності  щодо причин виникнення лісових пожеж та запобігання їх у майбутньому. Днями в університеті спільно з представниками  закладу вищої освіти, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, ДСНС у Житомирський області знову провели   робочу зустріч з питань створення системи попередження лісових пожеж у Поліському регіоні.

Пресслужба Поліського національного університету

 

 

Корисні посилання