На території Ботанічного саду Поліського національного університету 23 липня провели семінар "Компостування у Громадах – Молодь Діє!".

 

Захід проходив за підтримки Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ, а серед учасників – ректор Поліського університету Олег  Скидан, національний координатор ПМГ ПРООН-ГЕФ Світлана   Нігородова, президент Федерації органічного руху України Євген  Милованов, декан агрономічного факультету  Олександр  Саюк, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Антоніна  Льовочкіна, викладачі кафедри ґрунтознавства та землеробства Поліського національного університету, представники ГО «Центр сталого розвитку громад», КЗПО "Обласний Центр дитячої та юнацької творчості"  обласної ради, ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників України в Житомирській області», НПП "Голосіївський", ГО "Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи", Мережі «Зелена Житомирщина», СФГ «АГРОСЕРВІС», ПП «Груша» та інші, а також студенти і учні шкіл Житомирської області.

У рамках семінару відбувся майстер-клас «Процес вермикомпостування контейнерним методом», який провів Сергій Журавель, а також звучала доповідь учениці 11 класу Водотиївського ліцею Брусилівської селищної ради Тетяни Хоменко «Використання вермибіоти для утилізації органічних відходів, вплив вермикомпосту на ріст і розвиток рослин».  Крім цього, було представлено нещодавно виданий посібник «Органічні добрива» під редакцією С.Журавля.

Відзначимо, що  даний семінар спрямований на привернення уваги молоді та громади до проблеми спалювання сухої рослинності, яка щорічно завдає шкоди навколишньому природному середовищу, призводить до значних матеріальних втрат, а також має негативний вплив на здоров’я людини та може призвести до летальних наслідків.

Тому одним із шляхів вирішення даної проблеми є запровадження та поширення руху компостування як альтернативного способу утилізації органічних відходів, що, в свою чергу, матиме значний соціально-економічний вплив.

Науковці Поліського національного університету на семінарі презентували технологію виробництва біогумусу шляхом компостування органічних відходів, яка стане у нагоді представникам громад, що мають власні домогосподарства із земельними ділянками, сільськогосподарськими угіддями тощо як можливість утилізації сухої рослинності, органічних відходів з подальшим отриманням органічних добрив, що дозволить значно зекономити витрати.

Тому, компостування органічних відходів – це дієвий метод у боротьбі із забрудненням повітря, безпеки життя людини та отримання органічного добрива (біогумусу).

Пресслужба Поліського національного університету

 
 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання