Влада має більше уваги приділяти українській науці та підтримувати перспективні проєкти вітчизняних науковців. Про це під час робочої зустрічі з викладачами Поліського національного університету заявив народний депутат України  Арсеній Пушкаренко. На думку парламентаря, саме цей навчальний заклад наразі є інтелектуальним центром всього Житомирського регіону.

 

«Я переконаний, що українська наука має великий потенціал, і нам, владі, потрібно більше приділяти їй уваги та підтримувати. Мені як випускнику Київського національного університету приємно бачити, що в обласних центрах є такі  заклади вищої освіти. Однозначно – дуже потужний колектив, дуже гарна матеріально-технічна база. І що саме головне – спілкуючись з викладачами та з адміністрацією  університету, ми побачили, що в людей горять очі до своєї справи», – розповів Арсеній Пушкаренко.

Під час робочої наради, в якій взяли участь перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, ректор Поліського університету Олег Скидан та проректор Іван Мартинчук, народні депутати України Артем Кунаєв, Максим Перебийніс, Максим Пашковський, Арсеній Пушкаренко, представники наукового колективу, йшлося про організацію спільних проєктів екологічного, технічного, природо-охоронного та інформаційного характеру.


«Поліський національний університет є прикладом сучасного  навчального закладу. Він є almamater для 7 тисяч студентів, які сьогодні мають можливість навчатися на більш ніж 15-и різних напрямках та користуватися сучасними лабораторіями. Робити не тільки науку заради науки, але й реальні прикладні дослідження, які можуть допомогти Україні вже сьогодні», – поділився своїми враженнями від зустрічі народний депутат Артем Кунаєв.

 

Своє бачення перспективних наукових розробок колективу Поліського університету представникам влади представив ректор Поліського національного університету Олег Скидан. На його думку, сучасні дослідження мають бути максимально прив’язані до конкретних завдань, які ставить перед науковцями держава та її економіка.


«Сьогодні університет реалізує багато проєктів, спрямованих на дослідження і вирішення проблем національної безпеки держави. Зокрема, в сфері продовольчої безпеки, екологічної, інформаційної. Також ми досліджуємо і вивчаємо актуальні нині питання лісових пожеж, а саме – розробку інтегрованих систем управління і ліквідацію лісових пожеж. Є напрацювання у  напрямку цивільної і екологічної безпеки», – розповів народним обранцям  Скидан.


На допомогу  науковців розраховують і у Житомирській обласній адміністрації. А саме – у питанні організації, створення та функціонування Житомирського екологічного кластера. Мета якого – координація співпраці у забезпеченні якісної підготовки фахівців, формування спільних екологічних освітніх проектів та програм, партнерство та взаємодопомога науковців, влади та бізнесу. Про це під час зустрічі розповів перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко.

 

«Завдяки відвазі нашого ректора Олега Скидана, який був ініціатором створення Поліського кластера, до нас вже долучилися 12 закладів, зокрема, і обласна державна адміністрація. Завдань у кластера дуже багато. Його діяльність базуватиметься не тільки в Житомирщині, потім вона може розповсюджуватися на всю Україну. Зараз ми об’єдналися – науковці, лісові господарства, представники ДСНС, наші два технікуми і Поліський університет, залучивши і Космічне агентство України, – щоб з’ясувати загрози для наших лісових господарств», – розповів про напрямки співпраці з науковцями Володимир Федоренко.

Пресслужба Поліського національного університету

 
 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання