16 квітня 2019 року в смт Народичі за участю державного агентства України з управління зоною відчуження, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,

українських експертів та науковців університетів Великої Британії, Народицької селищної об’єднаної територіальної громади та Народицької районної державної адміністрації проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку ЖНАЕУ, д.с.-г.н., професор Романчук Людмила Донатівна та к.с.-г.н., доцент кафедри технологій переробки та якості продукції тваринництва Вербельчук Сергій Петрович взяли участь у розгляді результатів соціологічного дослідження, проведеного восени 2018 року, Протоколу (курсу дій) щодо повернення сільськогосподарських земель до використання та обговорили спільні кроки з відновлення територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також можливий вплив зміни зони  радіоактивного забруднення на отримані пільги і компенсації.

Житомирський національний агроекологічний університет