Більше 3 тисяч випускників  9-х та 11-х класів  з міста й району 23 листопада відвідали інформаційно-просвітницький ярмарок професій «Студмістечко-2017», що проходив на базі

 Житомирського агротехнічного колледжу.

 

Учасниками заходу стали більше 20 навчальних закладів різних рівнів акредитації з Житомира та Києва, представники міського та обласного центрів зайнятості,  посадовці, волонтери Корпусу Миру США, інші.

За словами організаторів, мета проведення такого ярмарку професій – інформування учнів старших класів щодо можливості отримання  певних спеціальностей, консультування про актуальні професії, надання профконсультаційних послуг з використанням комп’ютерних методик щодо професійного самовизначення, консультування щодо правил зовнішнього незалежного оцінювання.

При вході усі школярі отримували студентський квиток та залікову книжку, а ще – спеціальні паперові «смайли», за допомогою яких могли проголосувати за певний заклад, віддавши йому свої симпатії.

Житомирський національний агроекологічний університет представив власну презентаційну платформу, де абітурієнти могли отримати довідкову інформацію, консультації, роздаткові матеріали, тощо.

На вході відвідувачів зустрічали волонтери ЖНАЕУ, які поширювали інформаційні  листівки про агроуніверситет, його діяльність, переваги та умови навчання, наявні факультети та спеціальності. За потреби волонтери супроводжували учнів до спеціального майданчику, де була облаштована експозиція Житомирського національного агроекологічного університету.

Тут старшокласники могли індивідуально поспілкуватися з викладачами ЖНАЕУ, представниками приймальної комісії та дізнатися про правила прийому на навчання, підібрати спеціальність відповідно до вподобань, переглянути презентаційні матеріали на ноутбуці.

Крім цього,  відвідувачі «Студмістечка» могли спостерігати за поліською породою бджіл у спеціальному оглядовому вулику, ознайомитися із продуктами бджільництва та умовами проходження практичних занять студентів ЖНАЕУ. Також охочі могли перевірити вміст нітратів та інших речовин в овочах, придбаних на ринках міста, завдяки лабораторії Житомирського національного агроекологічного університету.

«Останнім часом у Житомирі проведення таких заходів вже стає традицією, – зауважив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Молодь ще зі шкільної парти фактично  отримує гарну нагоду ближче познайомитися не лише із навчальним закладом, який цікавить, але й отримати грунтовні знання про спеціальності, можливості навчання у тому чи іншому ВНЗ. У цьому плані ми намагаємося бути максимально близькими до наших майбутніх студентів. Власне, участь у ярмарках професій, які проводяться на Михайлівській, у нашому чи іншому навчальному закладі кілька разів на рік, – це лише один із напрямків роботи з абітурієнтами. Ми започаткували гарну практику проведення «відкритих дверей», під час яких проводимо для школярів екскурсії ЖНАЕУ – музеями, лабораторіями, аудиторіями. Діти знайомляться з деканами, викладачами, оглядають матеріально-технічну базу, спілкуються з нинішніми студентами. Крім цього, запрошуємо на зустрічі школярів із районів Житомирської області, проводимо профорієнтаційну роботу на місцях. Уся необхідна інформація для вступників є й на сайті нашого університету.  Ми відкриті до співпраці, адже розуміємо наскільки важливо правильно зорієнтувати школярів на шляху до професійної самореалізації».

Зазначимо, що за результатами голосування, під час інформаційно-просвітницького ярмарку професій «Студмістечко-2017», Житомирський національний агроекологічний університет набрав найбільшу кількість «вподобань» відвідувачів і став лідером навчальних закладів за версією учнівських симпатій.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання