На базі Житомирського національного агроекологічного університету протягом 24–26 травня  відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Лісове господарство».

Цього року вперше за весь час проведення змагань участь в олімпіаді взяли 29 представників із 10 вищих навчальних закладів.

Крім учасників із ЖНАЕУ, на олімпіаду завітали студенти Національного університету біоресурсів та природокористування України (м. Київ), Національного лісотехнічного університету України (м. Львів), Уманського національного університету садівництва, Сумського національного аграрного університету, Харківської державної зооветеринарної академії, Харківського національного аграрного університету, а також Миколаївського національного аграрного університету, Прикарпатського національного університету та Харківського національного університету міського господарства, котрі дебютували в таких змаганнях.

Команду факультету лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету представляли: студенка V курсу Каприця Марина та студенти ІІ курсу скороченого терміну навчання Бур’янчук Денис та Юхневич Дмитро.

У перший день олімпіади відбулися змагання та визначення зразків із дендрології, ботаніки та деревинознавства. Найкраще в даному турі себе проявили студенти ЖНАЕУ, а також студенти-лісівники зі Львова та Сум.

Наступного дня відбулися другий і третій тури олімпіади. Спочатку теоретичний тур, а у  далі – змагання у лісових насадженнях із лісової таксації. У теоретичному турі кожному учаснику змагань надавався перелік тестових питань з таких дисциплін, як дендрологія, лісознавство і лісівництво, озеленення населених місць, лісові культури та лісова таксація. Найкраще із тестовими завданнями справилися студенти  Житомирського національного агроекологічного університету, Харківського національного аграрного університету та Харківського національного університету міського господарства. У окомірній таксації найкращими виявилися представники Прикарпатського національного університету та Харківської державної зооветеринарної академії.

В індивідуальному заліку, котрий є основним, студентка V курсу ЖНАЕУ освітнього рівня «Магістр» Каприця Марина здобула першість. Нагадаємо, що минулого року в Уманському національному університеті садівництва, де проходили подібні змагання, Марина зуміла показати 3-й результат. Дипломом ІІ ступеня був нагороджений студент Харківського національного аграрного університету – Шкляревський Максим, ІІІ ступеня – студентка Національного лісотехнічного університету України – Мозоль Оксана. Також дипломами були нагороджені  учасники олімпіади Бур’янчук Денис (ЖНАЕУ), Юхневич Дмитро (ЖНАЕУ), Малашкін Богдан (ПНУ), Пушкар Іван (НЛТУ), Ващенко Едуард (СНАУ), Чернишев Антон (ХНУМГ) та Пономаренко Станіслав (ХНАУ).

У результаті змагань у загальнокомандному заліку список команд-призерів наступний:

I місце – Житомирський національний агроекологічний університет;

II місце – Національний лісотехнічний університет України ;

III місце – Харківський національний аграрний університет.

«Студенти Житомирського національного агроекологічного університету гідно представили свій навчальний заклад, продовжуючи добру традицію – займати призові місця на подібних змаганнях. Це вже 7-і Всеукраїнські змагання поспіль, на яких студенти факультету лісового господарства ЖНАЕУ як індивідуально, так і в командному заліку здобувають 1–2 місця. Це є найкращим показником з-поміж усіх навчальних закладів України, що здійснюють підготовку студентів за спеціальністю «Лісове господарство», – наголосив заступник декана факультету лісового господарства із наукової роботи  ЖНАЕУ Юрій Сірук.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни