У Києві 11 серпня розпочалася  32-а Міжнародна агропромислова виставка «AGRO-2020», яка триватиме протягом кількох днів.  У її відкритті  взяли участь голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко та представники Поліського національного університету. На заході можна   ознайомитися з основними досягненнями Житомирської області в агропромисловій галузі, а також діяльністю регіонального інноваційно-космічного кластеру “"Полісся”, спрямованого на розвитку сучасних космічних і геоінформаційних систем та технологій для вирішення питань інформаційної, продовольчої та екологічної безпеки.

Нагадаємо, що ініціаторами створення кластеру виступили музей космонавтики ім. С.П. Корольова, Поліський національний університет та Державне космічне агентство України.

Наразі кластер діє за такими напрямами:

• підвищення рівня конкурентоспроможності регіону за рахунок забезпечення розвитку інфраструктури і високих технологій;
  • створення регіональної системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) і забезпечення системного отримання даних ДЗЗ для задоволення суспільних потреб у сфері безпеки, агропромислового виробництва, земельних відносин, природокористування, розвитку територій, будівництва та інженерних досліджень, екологічного моніторингу, моніторингу надзвичайних ситуацій тощо;
  • створення регіональної системи інформаційного забезпечення і моніторингу для нової моделі управління регіоном на платформі сучасних космічних та геоінформаційних систем;
  • збереження історико-культурної спадщини;
  • створення привабливого туристичного продукту;
  • інтегрування в європейські та світові проєкти (програми) у сфері космосу і космічних технологій, сприяння реалізації відповідних міжнародних і національних науково-освітніх, технологічних та культурних проєктів.

Більш детальна інформацію про діяльність та проєкти кластера «Полісся» міститься на сайті.

Поліський національний університет – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який має повний космлекс наземних станцій приймання інформації ДЗЗ (три станції приймання на 137 МГц, 1,7 ГГц та 8,2 ГГц), лабораторію ДЗЗ з сучасними програмно-апаратними комплексами оброблення космічних знімків, що потенційно дозволяє приймати дані практично зі всіх відомих космічних апаратів ДЗЗ.

Зараз  в університеті працюють над  амбітним  проєктом зі створення   системи попередження та ліквідації лісових пожеж –  «Інтегрована система управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій». Раніше представили  пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем», неодноразово обговорювали можливості використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності  тощо.

Крім цього, у 2020 році у Поліському національному університеті з’явилася нова унікальна спеціальність  –  «Космічний моніторинг Землі».

Довідково: “АГРО-2020” виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах аграрного сектору України, діловим заходом, що відкрив можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.

Пресслужба Поліського національного університету