Студентів з Житомирського національного агроекологічного університету залучили до проекту щодо перевірки на продовольчих ринках свинини на АЧС, – про це   повідомляє прес-служба АСУ.  Моніторинг «африканки» на продовольчих ринках у всіх регіонах України – дослідження, над яким працюють ФАО, ЄБРР та Асоціація «Свинарі України» спільно з Держпродспоживслужбою у рамках Проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

 

«До реалізації проекту залучили студентів та викладачів аграрних вузів (Сумського, Житомирського та Одеського). У співпраці з фахівцями регіональних ветеринарних лабораторій вони забиратимуть зразки у туш свиней на продовольчих ринках усієї країни. Аналізуватимуть їх за допомогою сучасного обладнання для діагностики АЧС методом ПЛР у реальному часі, вартістю понад 200 тис. дол., яке закупили в рамках діяльності проекту», – розповіла віце-президент АСУ Оксана Юрченко.

«Забір зразків із туш свиней на продовольчих ринках для моніторингу африканської чуми свиней – унікальне дослідження не лише для України. Жодна АЧС-позитивна країна ще такого не робила», – додала вона.

За словами експерта, до практики готувалися ґрунтовно: для студентів знімали освітнє відео, проводилися тренінги щодо особливостей ПЛР-діагностики, – останній відбувся минулого тижня у Житомирі. Крім того, експерти ФАО та ЄБРР брали участь у перших заборах зразків, щоб закріпити теорію на практиці. Національний консультант по комунікаціям з громадами Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Олександр Рєвнівцев у коментарі  розповів, що проект вже працює в Україні близько місяця.

«Близького одного місяця проект «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап» діє на території країни. Вже відібрали 600 зразків. З Житомирської області до проекту залучили близько 12 студентів Житомирського національного агроекологічного університету. Програма діятиме до кінця серпня», – сказав Олександр Рєвнівцев.

До слова, протягом 24–25 липня на факультеті ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету проходив  семінар у рамках міжнародного   проекту  "Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап". Зокрема, експерти проекту, представники регіональної державної лабораторії, викладачі-куратори та студенти ЖНАЕУ могли ознайомитися з методикою проведення ПЛР на новому, високотехнологічному обладнанні компанії «Thermo Fisher Scientific АЛТ-Україна». 

  ЖНАЕУ став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні» у 2018 році, а Житомирщина отримала сучасне діагностичне обладнання   для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС.  Дане обладання  доступне і студентам ветеринарного факультету агроуніверситету. Для них національний медіа-експерт Олександр Рєвнівцев також  проводить семінари  на тему «Проект технічної допомоги: Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання