У Житомирському національному агроекологічному університеті протягом 26–27 квітня   у рамках вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи  проходить  Міжнародна науково-практична конференція «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення».

 

У відкритті заходу взяли участь представники влади області, керівництво ЖНАЕУ, вітчизняні науковці, а також представники Республіки Білорусь та Японії.

Про вкрай важливе значення наукових досліджень, які пов’язані з сільськогосподарською та лісогосподарською радіоекологією, реабілітацією забруднених радіонуклідами земель говорив   голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Також він звернув увагу на те, що  обласна влада докладає максимум зусиль для того, щоб ліквідатори аварії були забезпечені якісними медичними послугами.

«Нарешті ми розпочинаємо ремонтні роботи у нашому онкологічному диспансері – до кінця цього року і в наступному на капітальний ремонт і придбання обладнання буде витрачено з обласного бюджету понад 50 мільйонів гривень. А за результатами виїзного засідання бюджетного комітету Верховної Ради України нам було обіцяно, що у Державному бюджеті на наступний рік будуть закладені кошти на придбання лінійного прискорювача  для диспансеру, вартість якого сягає понад 170 млн.грн», –  зазначив Володимир Ширма.

До слова,  на Житомирщині проживає понад 12 тисяч ліквідаторів Чорнобильської аварії. Голова Житомирської облради наголосив, аби приймати правильні управлінські рішення, необхідно співпрацювати з науковцями та дослуховуватися до їхньої думки.

Під час Міжнародної конференції у ЖНАЕУ розглядають питання  забруднення навколишнього природного середовища та ефективність робіт з радіаційного захисту населення, соціально-психологічні та економічні наслідки Чорнобильської катастрофи, радіоекологічна та радіобіологічна освіта.

Науково-практичні заходи з Чорнобильської проблематики проводять у  ЖНАЕУ щорічно, – каже ректор  ВНЗ Олег Скидан. Проблеми радіаційного забруднення Чорнобильської зони в університеті досліджують вже майже 30 років. 

Нині до Житомира завітали білоруські та японські науковці,  які мають досвід у подоланні наслідків радіаційних забруднень. Японці приїхали з виставкою фоторобіт, на котрих зображена радіація.


«Протягом 6 років ми займаємося дослідами по авторадіографії в префектурі Фокусіма, яка постраждала внаслідок аварії на атомній станції Фокусіма-1. Минулого року ми відвідали місто, котре знаходиться дуже близько до Фокусімської атомної станції. На жаль, там багато будинків були зруйновані землетрусом та цунамі. Дуже важко дивитися на це. Декілька днів тому я з колегою побував у Чорнобильській зоні відчуження, де виявив схожі наслідки» – сказав науковий дослідник-фотограф у сфері авторадіографії Університету ТОКІО Масамічі Когая.

Декотрі дослідження потребують дороговартісної апаратури, тому науковці Житомирського національного агроекологічного університету намагаються долучати до своєї роботи іноземних колег.

В Житомирській області як одній з найзабрудненіших внаслідок Чорнобильської катастрофи діє 2 структури, котрі проводять радіологічний моніторинг. Проте таких установ має бути значно більше, – вважають в обласному управлінні екології та природних ресурсів.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

відео https://www.youtube.com/watch?v=-47tyEs-uFQ

Корисні посилання