ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти» за підтримки ФАО відбулася 16 червня в ONLINE-режимі.

 

У рамках заходу  обговорювалися питання впливу глобальних змін клімату на розвиток сільського господарства та визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень щодо адаптації до змін клімату та зниження ризиків від екстремальних кліматичних явищ, вдосконалення освітніх програм щодо врахування адаптації сільського господарства до кліматичних змін, просвітницька робота в закладах освіти в Україні з вищезазначених питань.

Результати власного дослідження  «Соціально-економічні наслідки зміни клімату для сільського господарства та сільської місцевості»  учасникам конференції  представив доктор економічних наук, професор Поліського національного університету, експерт із земельних питань Віталій Данкевич.

«Вплив глобального потепління на сільське господарство різноманітний. Мінімальне підвищення температури може поліпшити врожаї в місцях з помірним кліматом, тоді як екстремальне потепління може призвести до низьких урожаїв, – зазначає Данкевич. –  Україна як важливий гравець на світовому ринку зерна завдяки своїм великим масивам придатних сільськогосподарських земель, особливо цікава. Виходячи з історичних кліматичних даних, зрозуміло, що Україна вже відчуває зростаючі температури, а кліматичні прогнози передбачають подальше потепління, особливо на півдні країни. За останні три роки, в Україні, випало катастрофічно мало опадів. Клімат вносить корективи: зима – без снігу, літо – без дощів. За офіційними статистичними даними, торік рівень ґрунтових вод опустився на 1 м 30 см. Такі природні катаклізми напряму впливають на технології ведення сільського господарства, особливо в тих галузях, де без поливу та зрошення отримати хороший врожай неможливо». 

Пресслужба Поліського національного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання