На Житомирщині  розпочалася активна фаза реалізації міжнародного науково-дослідного проекту з вирощування органічного сорго.

 

Зокрема, 10 травня  проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Житомирського національного агроекологічного університету Людмила Романчук, представники Української асоціації молодих фермерів – Дмитро Мічурін та Ілляс Ахметов, а також датський інвестор Пітер Ларсон  дали старт проекту. 

На дослідному полі   ЖНАЕУ провели посів різних сортів сорго за органічною технологією вирощування, а на базі кафедри захисту рослин  відбулася закладка лабораторного досліду з визначення фітосанітарної експертизи посівного матеріалу.

Відповідно до  технології вирощування сорго, передбачено проведення відбору рослин для визначення структури, а також встановлення динаміки розвитку шкідливих організмів та їх впливу на ріст і розвиток рослин, формування якісного врожаю зерна.

У рамках запланованих заходів проекту буде проведено спостереження за виконанням технологічних процесів, ростом та розвитком рослин в умовах Полісся на базі дослідного поля ЖНАЕУ, за результатами яких будуть надані практичні рекомендації.

Відзначимо, що про співпрацю із датськими інвесторами у Житомирському національному агроекологічному університеті домовлялися в минулому році. Тоді ректор ЖНАЕУ Олег Скидан  провів бізнес-зустріч з Пітером Ларсоном.

Нагадаємо, що  25 травня у Житомирському національному агроекологічному університеті проходитиме VI Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека». Крім цього, Житомирський національний агроекологічний університет є партнером Німецько-Українського проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», на базі ЖНАЕУ функціонує  Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», проводиться   ярмарок органічної продукції, розроблено та впроваджено у навчальний процес курс «Органічне виробництво». Все це є черговим свідченням комплексної роботи навчального закладу у напрямку розвитку органічного виробництва на теренах регіону та країни загалом із залученням закордонного досвіду та кращих напрацювань вітчизняних й іноземних науковців та практиків.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання