Під час круглого столу   «Фермерство як компонент місцевого економічного розвитку та модернізації сільських територій» 15 січня 2018 року Житомирський національний агроекологічний університет  та Баранівська міська ОТГ підписали меморандум про співпрацю.

 

А вже 29 січня учасники цього заходу зустрілися в Житомирській облдержадміністрації, обговорюючи питання залучення датських інвестицій у розвиток органічного землеробства  в регіоні.

Мета круглого столу, який проходив за ініціативи Української асоціації молодих фермерів,  – напрацювання механізмів співпраці з групою датських інвесторів на чолі з Пітером Ларсоном в реалізації проектів у сфері органічного землеробства в області. Зокрема, мова йде про ефективне вирощування нішевих культур та рослин, нетипових для  Житомирщини.

Своїми ідеями та напрацюваннями ділилися голова УАМФ Дмитро Мічурін,  керівник міжнародного відділу УАМФ Ілляс Ахметов, керівник проектів УАМФ  Лариса Левківська,   директор Агенції регіонального розвитку Житомирської області Артем Сачук, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан та проректор ВНЗ Людмила Романчук, голова Баранівської міської ОТГ Анатолій Душко та його заступник Оксана Загорська, інспектор «Organic Standard», викладач ЖНАЕУ Василь Шукалович.

Учасникам зібрання вдалося домовитися про спільну  реалізацію міжнародного науково-дослідного проекту між Українською асоціацією молодих фермерів, Житомирським національним агроекологічним університетом та датськими інвесторами з вирощування органічного сорго на дослідному полі  навчального закладу.

Окремо були  визначені механізми співпраці УАМФ, ЖНАЕУ, Агенції регіонального розвитку Житомирської області та Баранівської ОТГ під час впровадження  проектів з залученням іноземних інвестицій, пов’язаних у тому числі з органічним землеробством.

 Нагадаємо, що  Житомирський національний агроекологічний університет бере участь у Німецько-Українському проекті, який передбачає співпрацю в галузі органічного землеробства.  Крім цього, на базі   ЖНАЕУ функціонує  Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», органік школа, проводиться   ярмарок органічної продукції, впроваджено курс «Органічне виробництво», ведеться наукова робота, видаються довідники і посібники на цю тематику. Також вже 5-й рік поспіль  у ЖНАЕУ проходить Міжнародна конференція  «Органічне виробництво та продовольча безпека». Все це є підтвердженням  комплексної роботи  ВНЗ у напрямку розвитку органічного виробництва на теренах   регіону та країни загалом із залученням закордонного досвіду та кращих напрацювань вітчизняних й іноземних науковців та практиків.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання