У рамках комунікаційного заходу 16 листопада   студенти спеціальності «Правознавство» Житомирського національного агроекологічного університету на чолі з кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри правознавства Житомирського національного агроекологічного університету Наталією Бондарчук відвідали Житомирський окружний адміністративний суд.

 

Мета заходу – організація безпосереднього отримання учасниками заходу інформації про діяльність суду, формування позитивного іміджу суду та підвищення правової освіти молоді про діяльність судових органів, а також задля покращення доступу до правосуддя та укріплення довіри до судової влади.


Програма проведення Дня відкритих дверей у суді включала в себе екскурсію приміщенням суду, огляд робочих кабінетів, залів судових засідань, ознайомлення з діяльністю суду, роботою суддів, працівників апарату суду, а також участь у судових засіданнях.


Зустрічали гостей суддя Житомирського окружного адміністративного суду керівник апарату Ірина Рутецька, старший судовий розпорядник Олександр Євраускас та прес-секретар суду Людмила Проценко.


Згодом гості мали змогу ознайомитися з основними завданнями та функціями відділу документального забезпечення (канцелярією), порядком роботи з вхідною кореспонденцією суду,  реєстрацією позовних заяв, їх розподілом тощо.

Під час огляду приміщення архіву суду студенти дізналися про порядок передачі справ до архіву та про те, який порядок та хто має право ознайомитися з матеріалами архівних справ.

Приємним бонусом для учасників заходу була можливість поспілкуватися з суддями Житомирського окружного адміністративного суду Оксаною Поповою та Вікторією Панкеєвою. Студенти в ході спілкування мали змогу почути відповіді на запитання не тільки юридичного характеру, але й ознайомитися з її життєвим шляхом до професії судді. Наприкінці розмови суддями були надані практичні поради та настанови майбутнім правознавцям.  Також наприкінці заходу студенти мали можливість взяти участь в судовому засіданні під головуванням судді Анни Горовенко, відчувши себе справжніми учасниками судового процесу.


«Вважаємо, що такі зустрічі є дуже цікавими та корисними, оскільки дають можливість наочно дізнатися  про можливості реалізації та захисту своїх прав у суді, що у подальшому сприятиме формуванню в молодого покоління довіри та поваги до судової влади, забезпечить укріплення позитивного іміджу суду. Сподіваємося, що отриманні знання стануть у нагоді при визначенні майбутньої спеціалізації правників», – інформує прес-служба суду.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання