У  Житомирському національному агроекологічному університеті протягом 21-22 березня  проходить Міжнародна науково-практична конференція «Водні екосистеми у контексті Євроінтеграції: реалії та перспективи».

Її мета -    привернення уваги спільноти до вирішення водних питань і поліпшення водного співробітництва, обговорення спільної стратегії дій міжнародного співтовариства, установ, організацій та інших представників щодо імплементації положень Водної Рамкової Директиви (2000/60/ЄС) та реалізації цілей Міжнародного десятиліття води.

На відкритті заходу були присутні проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку  ЖНАЕУ Людмила Романчук, керівник Державної екологічної інспекції Поліського округу Максим Железняк, директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін,  заступник начальника управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Сіренький.

Конференція у ЖНАЕУ пройшла за участю поважних гостей -  заступника начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергія Зібалова, начальника відділу використання водних ресурсів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Марії Шкльоди, професора Міжнародного державного екологічного університету ім. А.Д. Сахарова Білоруського державного університету (м. Мінськ, Республіка Білорусь) Олександра Голубєва, професора Університету Фрідріха Шиллера в Єні (Німеччина) KLAUS-J. APPENROTH, доцента кафедри екології Центрального університету Керали (Індія) K. SOWJANYA SREE, професорів кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства, директора навчально-наукового інституту агроекології та землевпорядкування Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) Алли Прищепи, Ольги Бєдункової  та доцента Ігоря Статника,  завідувача кафедри безпеки життєдіяльності Білоцерківського національного аграрного університету Олександра Розпутнього  та  доцента Івана Перцьового, завідувача кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет» Віталія Пічури, професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Геннадія Голуба,  інших. 

У рамках  заходу були передбачені такі напрямки дискусії:

  • Імплементація директив ЄС щодо охорони транскордонних річкових басейнів.
  • Глобальні і регіональні проблеми екологічної безпеки та сталого розвитку водних екосистем.
  • Екологічні проблеми водокористування та водозабезпечення.
  • Правовий режим охорони та використання водних ресурсів України та ЄС.
  • Збереження та відтворення біорізноманіття водних екосистем.
  • Водні біоресурси та аквакультура: проблеми та перспективи розвитку галузі.

Директор КП “Житомирводоканал” Андрій Нікітін на конференції виступив із доповіддю “Екомодернізація водоканалу в євроінтеграційному дискурсі”. Під час виступу він наголосив на тому, що галузь водопостачання та водовідведення в Україні стикнулася із серйозними проблемами. Серед яких — і зношеність мереж, і умови, в яких очищається вода та стоки: стан річок з кожним роком погіршується, а умови очищення води та стоків десятиліттями лишаються незмінними. Він наголосив на тому, що ми повинні модернізувати життєвоважливу галузь, адже це дозволить зменшити тиск на довкілля і водночас сприятиме покращенню якості надання послуг водопостачання та водовідведення.

Очільник підприємства ознайомив присутніх із планом модернізації місцевого водоканалу: “Наше підприємство є учасником програми Світового банку. І в рамках цієї програми ми будуємо нові очисні споруди води та нові очисні споруди каналізації. Питна вода — це наше здоров'я сьогодні, а очищення стічних вод, річок — це наше здоров'я і здоров'я наших дітей і сьогодні, і завтра. Саме тому реконструкцію нашого підприємства ми розпочнемо зі спорудження очисних споруд каналізації”.

Андрій Нікітін наголосив на тому, що наші річки потерпають від засилля фосфатів. Єдиний спосіб захистити життя річок — інвестування в інфраструктуру галузі: “Велика кількість фосфатів у воді несе загрозу усьому живому, що є у ній. У теплу пору року річки цвітуть — гідроорганіка активно розмножується, забираючи життєво важливий кисень у наших риб. На сьогоднішній день підприємства не в змозі очистити стічні води від фосфатів та азоту. Ми побудуємо наші очисні споруди каналізації за німецьким стандартом ATV-DVWK-A131 E, що дасть нам змогу ефективно очистити стічні води від фосфатів”.

Під час виступу директор підприємства наголосив на тому, що будівництво нової станції водопідготовки в Житомирі, яке закінчиться наприкінці 2020 року, забезпечить житомирян чистою якісною питною водою.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання