У Житомирському національному агроекологічному університеті 28 березня зустрічали поважних гостей зі США.

Зокрема, взяти участь в Українсько-Американському форумі "Насіння Надії"  особисто завітала Конгресвумен Марсі Каптур. Власне, ініціатором проведення такого міжнародного заходу стала саме американський політик  Марсі Каптур, яка представляє 9-й округ штату Огайо в Палаті представників США з 1983 року.

Під час вітального слова вона розповіла про своє знайомство з Україною, попередні візити і враження, про підтримку жінок-аграріїв та сімейного бізнесу в селах, а ще про історії українців, які, свого часу, емігрували у пошуках кращого життя, але так вже й не повернулися у рідні краї. Цій темі Марсі Каптур приділила особливу увагу, ілюструючи розповідь  старими світлинами. Крім цього, Конгресвумен привезла із собою горщик з молодим стеблом щавлю та передала його ректору Житомирського національного агроекологічного університету Олегу Скидану, наголошуючи, що саме цю рослину взяли свого часу українці з собою і вирощували на своїх земельних ділянках у Канаді та США. Разом з Олегом Скиданом щавель пересадили у  більший горщик з символами України та США, а незабаром він зростатиме у відкритому грунті. З-поміж інших подарунків Марсі Каптур також передала насіння капусти та різне обладнання для обробітку та догляду за рослинами.

«Ми щиро раді такій зустрічі та приємно вражені відкритістю пані Марсі Каптур, – зауважив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Це людина із великим політичним досвідом і не менш великою любов’ю до України. Вже тривалий час вона працює над тим, аби розвивати підприємницький бізнес українок – відвідує різні населені пункти, ділиться порадами, досвідом  й настановами, надихає і врешті-решт дає реальні можливості для розвитку. Думаю, що  це особливо актуально в умовах впровадження реформи децентралізації в нашій країні. На сьогоднішній день у всьому світі підтримують органічне виробництво і Україна за останні роки зробила суттєві кроки в цьому напрямку. Зі свого боку, Житомирський агроуніверситет всіляко опікується науковим і практичним аспектом цього питання, адже проводимо міжнародні конференції, ярмарки органічної продукції, беремо участь у проекті «Німецько-Українська співпраця у галузі органічного виробництва», є домовленості щодо залучення датських інвестицій у розвиток органічного землеробства  регіону  та реалізації міжнародного науково-дослідного проекту з вирощування органічного сорго на дослідному полі нашого навчального закладу тощо. Безумовно, тут наші завдання співпадають з ідеями розвитку органічного виробництва на селі Марсі Каптур. Вже встигли попередньо поспілкуватися на цю та інші теми, тож сподіваємось на подальше співробітництво. До слова,  Конгресвумен    також є автором законопроекту H.R.5859 «Про введення санкцій стосовно Російської Федерації з метою забезпечення додаткової допомоги Україні, а також для інших цілей».

У рамках форуму «Насіння надії» виступила депутат Житомирської обласної ради, підприємець, власниця компанії «Зоря», що займається вирощуванням льону, Ірина Костюшко. Вона оприлюднила власні дослідження щодо зайнятості жінок в одному з сіл Житомирщини і їх бажання не виїздити за кордон, а займатися розвитком власної справи вдома.

Про мету візиту Конгресвумен США та форуму «Насіння надії» загалом розповіла доктор економічних наук професор  Національного університету біоресурсів і природокористування України Леся Забуранна.

«В Україні нараховується 1,5 млн домогосподарств. У контексті цього ми під час форуму розглянемо кілька основних панелей, де йтиметься  про форми та способи стимулювання розвитку фермерських господарств, забезпечення впровадження технологічних процесів у роботі, можливості представлення і доступу жінок-аграріїв до ринку збуту продукції, кооперація господарств та кращі практики ведення бізнесу. Про все це  ви почуєте від фахівців-експертів, які розкажуть про практичні аспекти реалізації згаданих положень», – зауважила Леся Забуранна.

Під час форуму «Насіння надії» у ЖНАЕУ виступили із доповідями та презентаціями:

• Валентина Лановенко, Розсадник родини Лановенко, власник. Доповідь: Ефективний органічний плодовий сад: відзакладки до продажів.
  • Роман Безус, доктор економічних наук, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет, тренер з фінансової грамотності Кооперативної Академії. Доповідь: Концепціягруп ведення управління обліку та її вплив на розвиток дрібних фермерських господарств.
  • Михайло Ключевич, доктор сільськогосподарських наук наук, завідувач кафедри захисту рослин Житомирського національного агроекологічного університету. Доповідь: Стійкі фітоценозиовочевих культур у дрібних фермерських господарствах та домогосподарствах.
  • Вадим Пелехатий, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри рослинництва, Житомирський національний агроекологічний університет. Доповідь:
    Вирощування ягід в умовах ПоліссяУкраїни.
  • Микола Гриценко, керівник напряму розвитку аграрних ринків, Проект USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку".
  • Доповідь:Основи дрібних фермерських господарств на організованих ринках.
  • СофіяБуртак, кандидат політичних наук, менеджер підрозділу Кооперативної Академії Дніпровської сільськогосподарської консультаційної служби. Назва презентації: Кооператив або не кооператив?

Також у перерві між виступами учасники форуму могли відвідати виставку-продаж виробів ручної роботи та дегустацію консервної продукції і визначити кращих, які були відзначені подарунками від організаторів заходу.