У Поліському національному університеті відбулася ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека»

На базі Поліського національного університету 27 травня у онлайн форматі відбулася ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека». 

Учасники заходу обговорили проблеми і перспективи розвитку органічного виробництва, його роль у формуванні продовольчої безпеки. Також мова йшла про органічні технології виробництва в агрономії, особливості виробництва органічної тваринницької продукції, роль системи вищої освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва.

Організатори конференції – Міністерство освіти і науки України, Поліський національний університет, Федерація органічного руху України та Поліський центр органічного виробництва «Полісся органік». Захід відбувся за підтримки проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».

“Вже дев'ятий рік поспіль ми проводимо міжнародні конференції, які  присвячені органічному виробництву і продовольчій безпеці. Саме органічне виробництво є одним з пріоритетних напрямків  наших наукових досліджень. Органічне виробництво – це один із найбільш перспективних засобів сталого розвитку здоров'я і благополуччя людини. Агропромисловий сектор  забезпечує робочими місцями майже п'яту частину населення нашої планети, але водночас є одним з найбільших забруднювачів довкілля і одним з найбільших споживачів питної води.  Органічне сільське господарювання сприяє відновленню родючості грунтів, збереженню їх різноманіття, зменшує негативний вплив на водні  ресурси. Окрім того, дослідження останніх років доводять  позитивний вплив органічних продуктів харчування на здоров'я людини. Саме тому науковці всього світу  об'єднали свої зусилля  у дослідженні та обговорюють щороку  користь спеціалістів у цій проблемі. Наразі багато питань залишаються ще дискусійними і саме такі конференції є і будуть єдиним майданчиком для обговорення результатів наукових досліджень та намічання нових  інноваційних підходів до вивчення даної проблеми”, – сказала д. с.-г. н., професор, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Поліського національного університету Людмила Романчук.

“Ми бачимо, що за останнє десятиріччя доволі серйозна  динаміка простежується в Україні. Доволі серйозно зросли обсяги споживання органічної продукції, значно зріс її експорт. Зокрема,  за обсягами постачання до країн ЄС Україна займає друге місце у порівнянні з іншими країнами. І це буде посилюватись, якщо буде максимально розвиватися співпраця між наукою, освітою та практикою. З керівництвом університету плануємо, що незабаром буде можливість готувати інспекторів органічної сертифікації на базі університету”, – прокоментував к.е.н., голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов.

“Наш проєкт традиційно підтримує  проведення цієї конференції. Це одна з найважливіших щорічних подій, яка допомагає поєднувати органічне виробництво та науку. Що стосується результатів з останньої конференції… Вже завершується підготовка до закону про основні принципи  та вимоги до органічного виробництва. І в наступному році фактично почнеться впровадження українського органічного закону. Ми побачимо на поличках український органічний логотип, впровадиться державна система нагляду за органічним сектором. Ми сподіваємося, що підвищиться довіра споживачів до органічної продукції і продовжиться подальше зростання цього  сектору”, – сказав національний експерт проєкту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства" Олександр Каліберда. 

Пресслужба Поліського національного університету

Корисні посилання