Перша Міжнародна науково-практична конференція «Туризм: міжнародний досвід та національні пріоритети» відбулася 23 травня  на базі Музейного комплексу «Ремісничий двір» у Житомирі. Захід проходив за ініціативи кафедри туризму Житомирського національного агроекологічного університету.

З вітальним словом до присутніх звернулися  ректор   ЖНАЕУ Олег Скидан, декан факультету економіки та менеджменту  Олександр Опалов,     директор Житомирського обласного туристичного інформаційного центру  ОДА  Василь Кравчук,  керівник Житомирської спілки Волинських чехів Людмила Чижевська,  начальник відділу культури і туризму Тетерівської ОТГ Валентина Дверник,   історик, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України Сергій Собчук,  головний спеціаліст управління культури Житомирської міськради Андрій Гординчук, директор музею історії  Бердичева Павло Скавронський, засновник  і директор   «Ремісничого двору» Федір Євтушенко.

На пленарному засіданні конференції виступили:

• МАХОРІН Геннадій Леонідович - к. і. н., доцент кафедри суспільних наук факультету обліку та фінансів ЖНАЕУ, «Авторські екскурсії Житомиром».
  • ЧИЖЕВСЬКА Людмила Віталіївна – «керівник Житомирської спілки волинських чехів», «Туристична карта Житомирщини для чеської спільноти».
  • СВЯТНЕНКО Юлія Юріївна – головний спеціаліст культури і туризму Тетерівської ОТГ, «Туристичний потенціал Тетерівської ОТГ – конструктивні шляхи вирішення».
  • ІВЧЕНКО Анна Михайлівна - голова обласної мистецько-культурної спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся», «Автентичний місцевий сувенір».
  • РОШКО Олександр Іванович – голова ГО «Центр розвитку громади та суспільної комунікації», засновник «Школи  SUP бордінгу» в Житомирі з 2016 року, «SUP – серфінг як вектор розвитку зеленого туризму на Житомирщині».
  • СКАВРОНСЬКИЙ Павло Степанович – директор музею історії  Бердичева, «Робота музею Бердичева в 2013–2019 роках».
  • ЄВТУШЕНКО Федір Володимирович - власник музейного комплексу «Ремісничий двір», «Новаторські форми проведення екскурсій на базі музею «Ремісничий двір»».