У Житомирському національному агроекологічному університеті 18 травня відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі», у роботі якої взяли участь 160 науковців.

Мета конференції – залучення студентів, аспірантів, учених, практикуючих юристів до науково-практичної дискусії, стимулювання і підтримка наукової діяльності правничої спільноти.

Учасників зібрання в ЖНАЕУ привітали ректор університету Олег Скидан, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук , декан факультету екології і права Євген Данкевич, а також начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександр Грабар, начальник Управління реєстрації правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області  Світлана Шостак.

Зокрема, у своєму виступі ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан подякував колективу факультету екології і права за якісну підготовку фахівців.

«Питання, які піднімаються на сьогоднішній конференції дійсно актуальні. Україна впевнено крокує в Європу і на цьому шляху важливо осягнути усі правові аспекти, використовуючи кращий світовий досвід. – звернувся ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Приємно, що і наш університет долучається до цього процесу завдяки проведенню заходів такого рівня, стимулюючи наукову спільноту до дискусії. Нехай мене вибачать інші навчальні заклади та філії, але саме у Житомирському агроуніверситеті найкраще  в регіоні готують майбутніх юристів. Користуючись нагодою, також хочу подякувати Головному територіальному управлінню юстиції в Житомирській області за багаторічну співпрацю та підтримку. Бажаю факультету екології та права подальшого зростання й професійного розвитку, а у часникам конференції – плідної роботи».

Відзначимо, що Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі»  проходила у форматі пленарного та секційних засідань.

У своїх наукових доповідях на пленарному засіданні учасники конференції охопили цілий спектр  тем у правовій сфері:

• «Про основні напрями реформування органів юстиції в Україні на сучасному етапі» (Грабар О. В., начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області);
  • «Natural law and natural rights. Is it present in Swiss mentality?» (Olga Turowska - PhD Candidate Second year The Pontifical University of John Paul II Department of Philosophy);
  • «Взаємозв’язок інноваційного права з науково-освітнім правом» (Цимбалюк В.С., д.ю.н., с.н.с., завідуючий кафедри галузевих юридичних наук факультету права, гуманітарних і соціальних наук КрНУ ім. М. Остроградського, м. Кременчук);
  • «Гендерна рівність у соціальній політиці Європейського Союзу» (Рудницька О.П., к.ю.н., доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Житомирського державного університету ім. Івана Франка);
  • «Міжнародно-правові принципи в системі українського законодавства» (Бучинська Т. В., заступник начальника Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області);
  • «Соціальні мережі формату “Made in Ukraine”» (Черниш Р. Ф., к.ю.н., доцент кафедри правознавства ЖНАЕУ).

Також були виступи та обговорення під час секційних засідань конференції – «Теорія та історія держави і права. Філософія права», «Конституційне право України та зарубіжних країн. Конституційний процес, міжнародне публічне право», «Трудове право та право соціального забезпечення», «Актуальні проблеми державного будівництва та місцевого самоврядування, адміністративне та фінансове право, адміністративний процес. Інформаційне право», «Цивільне право та процес. Господарське право та процес. Сімейне право, міжнародне приватне право».

Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі», яку організувала кафедра правознавства факультету екології та права ЖНАЕУ, пройшла на високому рівні й послугувала підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань, за результатами конференції буде опубліковано збірник матеріалів тез та доповідей учасників конференції.