В Сумському НАУ відбувся II етап першого Всеукраїнського конкурсу студентських інноваційних проектів «Аграрна молодь та інновації», організований спільно з Державною установою «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Міністерства освіти і науки України.

Підведення підсумків наукової роботи студентів 2016–2017 н.р. виявили неабияку активність збоку магістрів. Найбільшої продуктивності зазнали міждисциплінарні дослідження факультету економіки та менеджменту та агрономічного факультету університету. Інноваційні підходи запропоновані магістром Ващенко Антоніною та Ліщуком Сергієм у сфері публічного управління та адміністрування сільським розвитком, запровадженні технологій органічного виробництва, пермакультурного дизайну, безвідходної життєдіяльності та господарювання, ресоціалізації підоблікових, ноосферних методиках в освіті та вихованні мали великий інтерес як збоку науковців, так і практиків. Розвиток сільських територій є в тренді сучасності як напрям забезпечення економічної та продовольчої безпеки населення й основу національної стійкості та самовизначення. Аграрне виробництво – стратегічний експортний напрям виробництва, що забезпечує до 50% надходжень. Тому проведений на базі Сумського національного аграрного університету Всеукраїнський студентський конкурс інноваційних проектів «Аграрна молодь та інновації», другий тур якого проходив 23 червня 2017 р. засвідчив високий інтерес збоку студентства до громадської активності, розвитку зеленого туризму, біотехнологій, підприємництва та дизайнерської справи.

Участь у першому етапі конкурсу взяли представники майже всіх аграрних вишів України. Серед поданих 26 робіт експертною комісією було відібрано 10 проектів, які взяли участь у другому турі.

Студенти гідно представили свої навчальні заклади та презентували проекти, дали відповіді на «гострі» запитання. Актуальність проблем та запропоновані способи їх вирішення не залишили байдужими журі, до складу якого входили голова об’єднаної студентської ради аграрних вишів України  Дарія Кривуля, завідувач науково-дослідної частини Сумського НАУ Юрій Данько, координатор проектів ГО «Український освітній клуб» Олексій Назаренко, регіональний координатор проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Анатолій Молошний.

За результатами захисту перше місце вибороли студентка Сумського національного аграрного університету Софія Свисенко та студентка Одеського державного аграрного університету Фаїна Карагяур. Друге місце розділили студенти Житомирського національного агроекологічного університету Антоніна  Ващенко і Сергій Ліщук та студентка Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Оксана Кук. Почесне III місце посіли студенти Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Артур Степанченко та Ольга Лісман. Всі учасники були нагороджені дипломами та цінними подарунками. Після конкурсу на учасників чекала цікава екскурсія територією університету. Сумський національний аграрний університет радий зустрічати гостей. Організатори дякують за участь в конкурсі та бажають учасникам нових досягнень.

Ващенко Антоніна та Ліщук Сергій, магістри факультету економіки та менеджменту та агрономічного факультету ЖНАЕУ, відмічені дипломом ІІ ступеня, своєю професійністю та майстерністю вибороли почесне право бути практично втіленими через міністерські та зарубіжні грантові програми для талановитої молоді. Виступ під час захисту роботи викликав жваве обговорення та схвально відзначений практичною спрямованістю, націленістю на побудову суспільства майбутнього на основі відповідальності за своє життя та навколишній простір, свідомою громадянською позицією та засадами стійкого розвитку.

Плотнікова М.Ф.,
інформаційне бюро Ради молодих вчених ЖНАЕУ

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки