У Житомирському національному агроекологічному університеті 21 листопада  відбулася  конференція  «Математика – об’єкт гармонії».

Зокрема, першокурсники  агрономічного факультету, які здобувають освіту за спеціальністю  «Агрономія», під час математичної конференції представили  свої доповіді.

Виявляється, що математика, як це не здається на перший погляд парадоксальним, у певному розумінні – "родичка" поезії. Незважаючи на всю свою складність і абстрактність, вона багато містить у собі художнього, образного – і в шляхах творення, і в характері існування.

Дехто навіть говорить про "математичні образи" як про властивий математиці спосіб пізнання світу. В усякому разі, безперечно, що математика справді-таки поезія, поезія думки, "поезія логіки ідей", як говорив А. Ейнштейн, а математичні формули й закони не тільки виражають істотні особливості об'єктивного світу, а й відображають "справжню, глибоку красу природи".

Як мистецтво дарує людині красу чуттєвого, так математика дарує людині красу розумового. Недаремно ж так багато великих математиків були ревними шанувальниками поезії, а чимало поетів висловлювало своє захоплення стрункістю та красою математичної думки.

Житомирський національний агроекологічний університет