Кілька років поспіль у Житомирі сотні волонтерів та благодійників усіма силами намагаються  допомагти онкохворим дітям подолати  важку недугу. “Разом за життя” – саме під таким гаслом  студенти, актори, співаки, бізнесмени та звичайні житомиряни об’єдналися  заради допомоги дітям та вже вчетверте проводять у місті благодійний марафон з однойменною назвою.

 

Його незмінні організатори – колектив Житомирського національного агроекологічного університету. Саме у стінах цього навчального закладу у 2011 років зародилася ідея проводити подібний захід, аби збирати кошти на препарати для дітей, а разом з тим, привертати увагу суспільства й держави до проблем онкохворих у країні.

 Цьогоріч марафон розпочався 17 травня і триватиме до кінця червня. Протягом цього періоду в місті проходять донорські акції, до яких вже долучилися студенти ЖНАЕУ різних факультетів, ярмарки, концерт за участю зірок естради тощо.

Зокрема, 7 червня літній театр «Ракушка» у Житомирі  зібрав близько двох тисяч глядачів. Для них виступали  «O.Torvald»,  Міла Нітіч, «Авіатор», команди «Ліги сміху» «30+» та «Отдыхаем вместе». Взяти участь у концерті артисти й гумористи погодилися абсолютно безкоштовно, натомість вже традиційно  гроші від продажу квитків переказали на банківський рахунок, де акумулюються усі кошти марафону-2018.

Зокрема, станом на вечір 7 червня на цьому рахунку вже було 316 тисяч гривень, а батьки онкохворих дітей буквально з наступного дня могли звертатися до   БО «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя» із заявою про отримання відповідної допомоги у придбанні ліків.

«Ідея марафону полягає в тому, що усі гроші, зібрані під час концерту, підуть на лікування онкохворих дітей.  Глядачі – це головні волонтери, адже саме вони купували благодійні квитки. Деякі  колективи та  організації придбали квитки набагато дорожче, аніж вказана вартість, –  зауважив проректор ЖНАЕУ Іван Мартинчук.  – Втім,  концертом марафон не завершується і  охочі можуть переказати кошти на банківський рахунок чи вкинути їх у скриньки у закладах по місту, а також здати кров. За попередні роки нам вдалося зібрати для дітей близько двох мільйонів гривень, які були використані раціонально та прозоро, допомогу отримати десятки дітей і ми щиро вдячні усім, хто розділяє з нами таку благородну мету – порятунок життя».

«Марафон  сприяє тому, аби   установи, держава звернули увагу на таких хворих діток, і, можливо, десь виділила більше коштів чи взяла якусь необхідну програму. Так само молодь, долучаючись до таких заходів, може проявити свою позицію і підтримку, зробити корисну справу. Марафон – це лише один з етапів постійної комплексної роботи в цьому напрямку», – додає ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

«Наша організація діє в Житомирі вже більше 7 років. Ми допомагаємо виключно онкохворим діткам. Як ми розподіляємо кошти, які надходять на рахунки благодійної організації: до нас надходить лист від батьків із проханням допомогти у придбанні якихось медикаментів за підписом лікаря із зазначенням, що необхідного препарату нема на балансі відділення. Ми моніторимо аптеки, шукаємо ці ліки, дивимося на ціну, і тоді закуповуємо необхідне. Рішення про виділення коштів приймається оперативно та публічно під час засідання експертної ради, куди входить 15 осіб. Усе відкрито, працює відеофіксація, а також оприлюднюємо  документи в  ЗМІ», – пояснює голова благодійної організації «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя» Людмила Свобода.

Нагадаємо, що напередодні концерту в Житомирському національному агроекологічному університеті пройшла прес-конференція за участю організаторів та учасників, під час якої артисти розповіли, чому підтримують марафон.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 


 

Корисні посилання