На території полігону ТПВ  та ТОВ «Екопромімпекс» 20 квітня для студентів 3–4 курсу Житомирського національного агроекологічного університету, які навчаються на   факультеті екології і права, напряму  підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», керівник проектів  Стойко В.М.  провів  науково-практичні заняття, участь в яких також взяли викладачі  кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування к. с.-г. н., доцент Климчик О.М. і Бордюг Н.С.

Студенти ЖНАЕУ  ознайомилися з особливостями розташування, структурою та робочою картою полігону ТПВ, умовами прийому і морфологічним складом відходів.

Валентин  Стойко  показав студентам техногенно-небезпечні ділянки полігону, зокрема місце накопичення токсичного фільтрату та його шкідливий вплив на прилеглі території. 

У Житомирі, на жаль, роздільний збір ТПВ майже не розвинений (за виключенням контейнерів ТПВ ЖЕК № 4), що призводить до вивозу на міський полігон невідсортованих ТПВ, і зумовлює складність їх переробки та утилізації.

Наразі з початку експлуатації полігону (1957 р.) нагромадження ТПВ досягло критичної межі.

Тому на міському полігоні ТПВ у 2015 році ТОВ «Екопромімпекс» був встановлений сміттєсортувальний комплекс, з принципом дії якого і були ознайомлені студенти  під час візиту.

 Їм показали, яким чином відбувається розподіл сміття за фракціями, їх пресування і пакування.

Студенти мали змогу побачити установку для перетворення біогазу (метану), який збирається за допомогою свердловин, і піддається утилізації для отримання теплової та електричної енергії.

Майбутні фахівці-екологи отримали наочний приклад свідомого ставлення до глобальної проблеми поводження з відходами. Сподіваємося, що, як у процесі подальшого навчання, так і у своїй професійній діяльності, набуті знання вони використовуватимуть максимально ефективно для покращення екологічної ситуації міста і довкілля в цілому.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Житомирський національний агроекологічний університет


Онлайн-опитування “Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища”

Анкета для учителів, адміністрації закладів середньої освіти

Анкета для науково-педагогічних працівників, адміністрації закладів вищої освіти

Детальніше...


Онлайн-опитування "Впровадження автономності українських закладів вищої освіти в контексті європейського досвіду університетської автономії" 

Детальніше...


Тест з охорони праці 

 


Анкети моніторингового дослідження студентів

Korolov.Kosmos.Zhitomir

Освітній портал ЖНАЕУ


Корисні посилання