На території полігону ТПВ та ТОВ «Екопромімпекс» 20 квітня для студентів 3–4 курсу Житомирського національного агроекологічного університету, які навчаються на факультеті екології і права, напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», керівник проектів Стойко В.М. провів науково-практичні заняття, участь в яких також взяли викладачі кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування к. с.-г. н., доцент Климчик О.М. і Бордюг Н.С.
Студенти ЖНАЕУ ознайомилися з особливостями розташування, структурою та робочою картою полігону ТПВ, умовами прийому і морфологічним складом відходів.
Валентин Стойко показав студентам техногенно-небезпечні ділянки полігону, зокрема місце накопичення токсичного фільтрату та його шкідливий вплив на прилеглі території.
У Житомирі, на жаль, роздільний збір ТПВ майже не розвинений (за виключенням контейнерів ТПВ ЖЕК № 4), що призводить до вивозу на міський полігон невідсортованих ТПВ, і зумовлює складність їх переробки та утилізації.
Наразі з початку експлуатації полігону (1957 р.) нагромадження ТПВ досягло критичної межі.
Тому на міському полігоні ТПВ у 2015 році ТОВ «Екопромімпекс» був встановлений сміттєсортувальний комплекс, з принципом дії якого і були ознайомлені студенти під час візиту.
Їм показали, яким чином відбувається розподіл сміття за фракціями, їх пресування і пакування.
Студенти мали змогу побачити установку для перетворення біогазу (метану), який збирається за допомогою свердловин, і піддається утилізації для отримання теплової та електричної енергії.
Майбутні фахівці-екологи отримали наочний приклад свідомого ставлення до глобальної проблеми поводження з відходами. Сподіваємося, що, як у процесі подальшого навчання, так і у своїй професійній діяльності, набуті знання вони використовуватимуть максимально ефективно для покращення екологічної ситуації міста і довкілля в цілому.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету