З такою назвою 6 грудня 2017 р. пройшов круглий стіл, організований Житомирським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», в якому прийняли участь представники кафедри економічної теорії, інтелектуальної власності та публічного управління ЖНАЕУ

06 грудня 2017 р. у Центрі розвитку місцевого самоврядування (м. Житомир) відбувся круглий стіл на тему «Практика, стажування та працевлаштування студентів в ОТГ», де брали участь керівники об’єднаних територіальних громад, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського державного технологічного університету та Житомирського державного університету імені Івана Франко. Головною метою заходу було налагодження партнерства між вузами та ОТГ, а також формування конструктивних пропозицій щодо підготовки молодих кадрів відповідно до вимог територіальних громад.

В умовах децентралізації, громади мають повноваження, ресурси та потребу в фахівцях і саме університети мають сприяти становленню, вихованню молодих, креативних спеціалістів, спрямованих на інновації та стратегічний розвиток територій. Всебічна підготовка гармонічної особистості висококваліфікованого фахівця, готового до розробки та реалізації проектів розвитку громад, підготовки грантових заявок, управління сферою житлово-комунального господарства, готових діяти на місцях задля блага країни – ось пріоритет сьогодення. Вчитель, лікар, архітектор, бухгалтер, фінансист, енергоменеджер, теплотехнік, землевпорядник, вчитель, лікар, тракторист, бульдозерист, зварювальник, електрик, бренд-менеджер, – ось неповний перелік вакансій, що є наразі в ОТГ і брак фахівців відчувається дуже гостро.

Ставка на кооперацію зусиль як в межах громад, так і на регіональному рівні, співпраця влади, вузів та ОТГ, практична робота з молоддю, починаючи зі шкільної лави, формування засад самодостатності розвитку, органічного виробництва, безвідходної життєдіяльності, ноосферних підходів в освіті та вихованні, реалізація механізмів публічного управління, багатофункціональний розвиток, розвиток родових поселень – основа територіального самовизначення та процвітання. Практика, стажування, працевлаштування – це те, що пропонують сьогодні громади для випускників університетів. Тісна співпраця та гідна оплата праці, житлові умови – пріоритет громад по відношенню до студентів, що побажають лишитися й працювати.

Розуміння недосконалості існуючої системи управління кадрами, інституту державного замовлення та відпрацювання спонукає для пошуку виходу з наявної ситуації самих учасників цього процесу і позитивний підході щодо підготовки студентів за кошти громад, стипендіальні програми та повний соціальний пакет поряд з сприятливою атмосферою саморозвитку особистості є напрямом подальшої роботи у цій сфері.

Плотнікова М.Ф., інформаційне бюро Ради молодих вчених