На факультеті ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету 19 жовтня відбулася  ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Підготовка бджіл до зимівлі та профілактика захворювань у осінній період» за участю  ГУ Держпродспоживслужби в області та Громадського об’єднання «Клуб професійних пасічників Житомирщини».

У роботі конференції  взяли участь близько 70  осіб, серед яких – 43 власники пасік з 8 районів Житомирщини (найбільше із Житомирського, Романівського, Ємільчинського та Чуднівського районів), представники із Київської та Хмельницької областей і викладачі  ЖНАЕУ.

Присутніх на заході вітали ректор  ЖНАЕУ Олег Скидан, в.о. декана факультету ветеринарної медицини Анатолій   Ревунець та завідувач кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології Олександр  Галатюк.

Зі станом розвитку бджільництва в Житомирській області  учасників конференції ознайомили перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Ігор   Волківський та доцент кафедри технології виробництва продукції тваринництва Діна Лісогурська.

Про особливості застосування екологічно-безпечних ветеринарних препаратів у бджільництві та підготовку бджіл до зимівлі доповіли Михайло   Переста, Анатолій Матвійчук та Вадим Янчук.

Мельник Віктор   розповів про досвід опилення соняшнику, а Мошківський Михайло – про ціни на мед та перспективи нарощування виробництва.  Оксана Костинець – начальник відділу Романівської РДА – інформувала учасників про реалізацію програми розвитку бджільництва.

Цікавою для учасників була розповідь Олександра   Галатюка щодо стану бджільництва у Південному Казахстані з подальшою дегустацією казахських медів із бавовни, різнотрав’я, журавлини та обліпихи.

Проблемні питання та шляхи їх вирішення учасники Клубу пасічників обговорили у фіналі конференції.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету