Протягом 14–16 травня на факультеті тваринництва та водних біоресурсів в НУБіП України проходив II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва», учасниками якого стали 36 студентів студентів-переможців  І етапів із 12 вищих навчальних закладів України,  де відбувається підготовка  фахівців за спеціальністю «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

Серед них були й представники технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету –  Стернійчук Юля, Дзензіловська Анастасія та Кармелюк Анастасія.

Оцінювало знання учасників, набуті у своїх вишах, професійне журі під головуванням професора кафедри розведення, генетики і біотехнології тварин НУБіП Андрія Геті та членів журі –  завідувача кафедри розведення, генетики і біотехнології тварин Сергія Рубана, професора кафедри годівлі тварин і технології кормів ім. П. Д. Пшеничного Миколи Кривенка, доцента кафедри технологій виробництва молока і м’яса Івана Чумаченка, професора Полтавської державної аграрної академії Оксани Кравченко; доцента Вінницького національного аграрного університету Євгена Трачука, доцента Житомирського національного агроекологічного університету Любові Кальчук, в.о. завідувача кафедри Миколаївського національного аграрного університету Вадима Лихача.

Під час виконання практичних завдань кожен представник команди виконував завдання в рамках лише однієї із трьох дисциплін. Зокрема, вони вимірювали лінійні параметри коней, курей, кролів, розраховували індекси будови тіла тварин, визначали якість кормів і кормових добавок, оцінювали параметри інкубації яєць, проводили огляд бджолиних сімей, визначали якість молока, шкурок кролів і смушок овець і ягнят. Також студенти демонстрували обладнання, яке необхідно було  цьому використовувати.

Студентка ЖНАЕУ Стернійчук Юля  добре впорався із практичними завданнями з дисципліни «Розведення і селекція тварин» та отримала ІІІ місце.

У командному рейтингу серед вищих навчальних закладів у загальному заліку ІІ-туру Всеукраїнської студентської олімпіади команда ЖНАЕУ зайняла 5-е місце.

ПОЛІСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Структурні підрозділи Поліського університету