За ініціативою кафедри менеджменту ЗЕД на факультеті економіки та менеджменту було прочитано курс лекцій з дисципліни “Управління якості” для студентів ОКР “Магістр” і “Спеціаліст” спец. Менеджмент ЗЕД та Економіка підприємств провідним фахівцем з питань управління якості ТДВ “Житомирські ласощі” (ЖЛ) – заступником керівника служби якості з контролю готової продукції та сертифікації Омельчук Тетяною Олександрівною. Теми лекцій були присвячені формуванню системи якості продукції відповідно до світових та європейських стандартів, питанням безпечності та сертифікації готової харчової продукції.

Особливо акцентувалося на важливості дотримання відповідних вимог в умовах лібералізації зовнішньої торгівлі, активізації експортно-імпортної діяльності вітчизняних підприємств-суб’єктів ЗЕД та дії Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, економічною частиною якої є Угода про Зону вільної торгівлі, що повинна бути імплементована з 01.01. 2016 року.

Торгова марка ТДВ “ЖЛ” – одна з найвідоміших на українському ринку кондитерських виробів. Загальна виробнича потужність фабрики складає більше 80 тисяч тонн продукції на рік. Продукція випускається під 4 торговими марками: ЖЛ, Doma, Optimix, Stevix. Продукція ТДВ “ЖЛ” експортується в 26 країн світу, зокрема до Німеччини, Ізраїлю, Росії, Молдови, США, Естонії, Латвії, Азербайджану та інші.

Під час дискусії студенти і викладачі мали змогу задати питання щодо організації ЗЕД на підприємстві, особливостей митного оформлення товарів їх маркування та сертифікації, ознайомитися з основними документами з впровадження системи НАССР на підприємстві тощо.

Залучення провідних фахівців з питань ЗЕД та управління якістю продукції до навчального процесу університету є важливим заходом з адаптації студентів до практичної діяльності,  налагодження зв’язків між наукою та практикою, набуття досвіду з професійної діяльності, підвищення рівня мотивації.

Завідувач кафедри менеджменту ЗЕД проф. Зінчук Т.О. відмітила, що такі заняття повинні мати систематичний характер, оскільки логічно продовжують роботу викладача на лекції, закладають основи практичних знань, навичок майбутніх менеджерів – спеціалістів із зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема, планується залучати фахівців провідних підприємств суб’єктів ЗЕД: ПАТ “Житомирський маслозавод”, ПрАТ “Ліктрави”, ТОВ “Житомирський м’ясокомбінат”, ТОВ “Бердичівська солодова компанія”, ДП “Житомирський лікеро-горілчаний завод” та інших.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни