3–4 червня 2021 року на базі Поліського національного університету проходила ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку галузі землеробства: проблеми та шляхи їх вирішення». Захід відбувся за підтримки Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ спільно з Мережею ОГС «Зелена Житомирщина». Активну участь у організації конференції взяла кафедра ґрунтознавства та землеробства Поліського національного  університету. Конференція об’єднала науковців, практиків, аспірантів, наукових співробітників дослідних установ, громадських діячів та фермерів.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор університету, д. е. н., професор Олег СКИДАН, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку, д. с.-г. н., професор Людмила РОМАНЧУК, завідувач кафедри ґрунтознавства та землеробства, к. с.-г. н., доцент Сергій ЖУРАВЕЛЬ. Під час пленарного засідання жваву дискусію викликали доповіді професорів Поліського університету Михайла КЛЮЧЕВИЧА і Віктора ДІДОРИ, фахівців Інституту прикладної біотехнології (група компаній «БТУ-Центр») Сергія ГАВРИЛОВА і Андрія ДАЦЬКА, компанії «Долина» Євгена МАЗУРЕНКА, Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України Оксани ПУЗНЯК, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного Тетяни ГЕРАСЬКО, Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олени КОЗАК, ЛКП "Зелене місто" Львівської міської ради Світлани БУНДЗ, ГО «Асоціації фермерів та приватних землевласників України в Житомирській області» Юрія ДРАГАНА, ГО «Асоціації фермерів та приватних землевласників України Житомирської області» Леоніда КОРЕЙБИ, Мережі ОГС «Зелена Житомирщина» Світлани ЖУРАВЕЛЬ, ГО «Розвиток та партнерство» Каріни МІШУРИ, фермерів Запорізької області та інші.

Завдяки можливостям платформи ZOOM до роботи конференції долучилися фахівці з різних куточків України та зарубіжних держав. Конференція об’єднала більше 40 колективних праць наукового та практичного змісту.

Напрямками для обговорення стали  такі питання: проблеми та перспективи розвитку землеробства України та світу; органічні агротехнології; інноваційні технології в рослинництві; екологічні проблеми землеробства; природоохоронний захист рослин: сучасні методи та способи їх вирішення; використання аерофотозйомки для вирішення геодезичних та землевпорядних завдань.

4 червня 2021 року в рамках конференції відбулися робочі зустрічі. Також учасники конференції відвідали музей ґрунтів і мінералів Поліського національного університету, де представлені експозиції гірських порід, мінералів та основних видів ґрунтів Житомирщини. Цікаву і змістовну екскурсію визначними місцями Житомира провів кандидат історичних наук, доцент Поліського університету Геннадій МАХОРІН, залишивши в учасників конференції приємні враження про місто.

PIКК

web прийом до аспірантури