У рамках свого візиту в Україну до Житомирського національного агроекологічного університету 25 квітня завітав Торе Норланд – голова норвезької неурядової організації «Bike for Peace», який організував «Велопробіг за мир» українськими містами.

У його команді українці, росіяни та норвежці, вік яких від 22 до 78 років. Із деякими з них могли поспілкуватися студенти та викладачі агроуніверситету.

За словами ректора ЖНАЕУ Олега Скидана, Торе Норланд постійно подорожує різними країнами світу та пропагує ідеї миру. Він спілкується з молоддю, адже вважає, що це саме ті люди, які мають змінювати цей світ, налагоджувати співпрацю, розвиватися і вирішувати питання мирним шляхом. У Житомирі Торе вирішив поспілкуватися саме зі студентами агроуніверситету та відповісти на їх питання, а результат такої зустрічі – це посил, який він передасть усьому світу.

Скидан О. В. додає, що ЖНАЕУ співпрацює з багатьма навчальними закладами Європи, студенти мають можливість брати участь у міжнародних програмах та проектах, здобувають гранти, їздять на практику за кордон, а найголовніше – вони можуть навчатися у двох вузах одночасно (українському агроуніверситеті та іноземному ВНЗ такого ж спрямування) та отримувати подвійний диплом. Таким чином, студенти можуть порівнювати умови навчання, праці та життя в Україні та європейських країнах.

Свого роду такі ж знання під час своїх велопробігів отримує і Торе Норланд. Він там, де вирує війна і там, де цьому необхідно запобігти.

Його нинішній  «Велопробіг за мир», що пролягає через Україну, має за мету показати, що війна – це не локальне явище, а проблема світу. Від неї страждають не лише українці. Наразі завдання людей у всіх куточках планети – порозумітися і навчитися вирішувати усі питання мирним шляхом.

Торе називає ситуацію на Сході України війною. У минулому році під час велопробігу в Москві відкрито закликав тамтешніх політиків припинити цю війну. Разом з тим, у багатьох країнах люди вважають війну в Україні конфліктом.

На велосипедах, з відкритим серцем і думками про мир у всьому світі  так він подорожує вже 30 років. У 15 років він хотів стати футболістом, але після втрати зору почав шукати своє призначення в іншому. «Не думай про себе, а думай, що ти можеш зробити для інших, навіть якщо ти сліпий», – говорили Торе оточуючі і він дослухався до їх порад.

По два рази на місяць він організовує велопробіги у різні куточки світу, в яких і сам бере участь.

Для цього вони їздять країнами, спілкуються з людьми. Використовують виключно велосипеди – екологічний засіб пересування, який не створює «стін» між учасниками та звичайними людьми, що трапляються на їхньому шляху. До того ж, каже Торе, велосипеди дуже поширений і практичний засіб пересування, а тому в будь-який момент будь-хто, маючи бажання та хороші помисли, може приєднатися до акції на підтримку миру.

Про все це Торе Норланд розповів, відповідаючи на питання студентів ЖНАЕУ, бажаючи їм миру, наснаги, терпіння і даруючи футболки із символікою «Bike for Peace» та книгу про результати роботи його організації.

Таке видання Торе передав і ректору Олегу Скидану, наголошуючи, що має сподівання на співпрацю його організації з агроекологічним університетом і плани повернутися в Житомир ще раз.

У свою чергу, ректор передав йому видання про історію, традиції та діяльність Житомирського національного агроекологічного університету. На завершення усі зробили колективне фото і учасники велопробігу вирушили далі – у Новоград-Волинський, Рівне, Почаїв.

Торе акцентував увагу на тому, що зустріч проходила в агроуніверситеті, випускники якого мають усі шанси повернути Україні славу житниці Європи.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни